Autor

Miloš Šenkýř

Životní motto:
Na závěr dopisů a SMS často píšu: „(S)mějte se!“ Snažím se mít a smát nejen sám, ale zejména o to, aby se měli a smáli všichni kolem. Úsměv je lék, kdo ho má, má obvykle i štěstí, zdraví, pohodu a báječné lidi kolem.

Co dělám v rozhlase:
Ze všech sil se snažím pomoci kolegům, aby k posluchačům Českého rozhlasu Brno dorazily potřebné informace nejen včas, ale také maximálně ověřené a zajímavě zpracované. A když je příležitost, čas od času vytvořím i nějaký ten komentář pro Český rozhlas Plus.

Před rozhlasem:
Hezkých pár let v moravských tištěných médiích. Nejdříve v brněnské Rovnosti, tehdy novinách se vším všudy, s kolegy, kteří patřili k novinářským osobnostem. Pak v dnes už neexistující moravské redakci Lidových novin. V rozhlase jsem od roku 2014. Ale ani to psaní se snažím nenechat úplně stranou. S historičkou Milenou Flodrovou jsme vytvořili (snad) zajímavou knihu Brno a Brňanky.

Co mě baví:
Zajímaví lidé (jimiž je i spousta mých kolegů a pochopitelně přátel). A když se ti lidé nějak propojí s mými oblíbenými památkami (zdravím známé na hradech, zámcích a dalších památkách), potápěním, cestováním, kulturou, Moravou a Brnem, tak je to bonus navíc. Krom toho ještě působím například v řídicím výboru Syndikátu novinářů ČR a občas také (snad) zužitkovávám své znalosti a zkušenosti vzděláváním studentů na vysokých školách - což, světe div se, také stále patří mezi věci, které mne baví.

RSS autora

Články autora

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: BŘECLAV

Předvolebního speciálu ČRo Brno se v Břeclavi zúčastnili: Dagmar Adámková (Perspektiva pro Břeclav), Jan Baránek (Strana soukromníků ČR), Richard Bartoš (ODS), Pavel Dominik (Pro Region-sdružení politické strany SNK ED a NK), Leopold Levák (KSČM), Jakub Matuška (Mladí a Neklidní Břeclav), Jan Polášek (Strana svobodných občanů), Jaroslav Válka (ČSSD), Milan Vojta (ANO 2011), Richard Zemánek (KDU-ČSL) a František Zugar (TOP 09 a nezávislí kandidáti).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: KUŘIM

Předvolebního speciálu ČRo Brno se v Kuřimi zúčastnili: Jan Herman (KSČM), Jiří Filip Koláček (ČSSD), Miloš Kotek (Společně), Robert Kubíček (TOP 09), Miluše Macková (KDU-ČSL), František Merta (PRO Sport a Zdraví), Petr Ondrášek (Sdružení pro Kuřim), Drago Sukalovský (Kuřimská občanská liga), Oldřich Štarha (Sdružení ODS a NK) a Jan Vlček (ANO 2011).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Předvolebního speciálu ČRo Brno v Uherském Hradišti se zúčastnili: Stanislav Blaha (ODS a nezávislé osobnosti), Hana Doupovcová (ČSSD), František Elfmark (hnutí Zdravé Hradiště), Ivo Frolec (Koalice pro rozvoj Uherského Hradiště), Pavel Kroča (KSČM), Hana Petrželková (Strana práv občanů), Zdeněk Procházka (KDU-ČSL), Zuzana Vandame (TOP 09), Blanka Vyoralová (Sdružení nestraníků) a Jan Zapletal (hnutí ANO).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: VYŠKOV

Předvolebního speciálu ČRo Brno ve Vyškově se zúčastnili: Libor Bláha (Volba pro Vyškov), Karel Goldemund (Česká strana sociálně demokratická), Karel Jurka (Sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů), Josef Kachlík (Volba pro město), Aleš Kaňa (Strana svobodných občanů), Radoslav Kotík (Komunistická strana Čech a Moravy), Radovan Minář (ANO 2011), Břetislav Usnul (Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová) a Dalibor Valín (Šance pro Vyškov a TOP 09).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: ZLÍN

Předvolebního speciálu ČRo Brno ve Zlíně se zúčastnili: Miroslav Adámek (Starostové a nezávislí), Jan Bravenec (Úsvit přímé demokracie), Dagmar Butnikošarovská (KSČM), Michal Doležel (Občanská konzervativní strana), Pavel Dočkal (Otevřená radnice a SNK Jižní Svahy), Vladimír Drtil (ČSSD), Robert Hamrla (TOP 09), Miroslav Chalánek (ODS), Patrik Kamas (Ano 2011), Miroslav Kašný (KDU-ČSL a Zlín 21 - společně pro Zlín), Lubomír Nečas (Strana práv občanů), Tomáš Pasterný (Nezávislí Zelení Piráti pro Zlín), Jiří Procházka (Strana svobodných občanů), Václav Tomášek (Nezávislí - za otevřený a prosperující Zlín).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: ZNOJMO

Předvolebního speciálu ČRo Brno ve Znojmě se zúčastnili: Vlastimil Gabrhel (ČSSD), Pavel Jajtner (KDU-ČSL), Jiří Kacetl (Pro Znojmo), Petr Krátký (KSČM), Jiří Ludvík (Změna Znojmo s podporou nezávislých kandidátů a Pirátů), Petr Nezveda (ODS), Jiří Růžička ( Společně pro Znojmo), Jiří Šmahaj (Občané městu Znojmu), Milan Špaček (Sdružení nestraníků) a Olga Štefaniková (ANO 2011).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: BRNO

Předvolebního speciálu ČRo Brno v Brně se zúčastnili: Jana Drápalová (Strana zelených), Matěj Hollan (Žít Brno s podporou Pirátů), Ondřej Hýsek (Moravané pro Brno), Jakub Ježek (Strana svobodných občanů), Jaroslav Kacer (TOP 09), Svatopluk Kalužík (Konzervativní strana), Klára Liptáková (KDU-ČSL), Irena Matonohová (Starostové a nezávislí), Eduard Mensa (Dělnická strana sociální spravedlnosti), Roman Onderka (ČSSD), Leoš Prokeš (Úsvit přímé demokracie), Helena Sýkorová (KSČM), Ondřej Šťastník (A co Brno?), Jiří Vítek (Republika pro Brno), František Vižďa (ODS) a Petr Vokřál (ANO 2011). Martin Dobčák (Antibursík – stop ekoteroru!) účast odmítl.

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: KROMĚŘÍŽ

Předvolebního speciálu ČRo Brno v Kroměříži se zúčastnili: Jaroslav Adamík (KSČM), Jarmila Číhalová (Volba pro Kroměříž), Daniela Hebnarová (ODS), Arpád Horváth (Romská demokratická strana), Pavel Kadlčík (Moravané), Richard Kreml (Zdravé Kroměřížsko), Miloš Malý (ČSSD), Jiří Mazáč (Úsvit přímé demokracie), Lenka Mergenthalová (TOP 09), Luděk Míšek (SPOZ), Pavel Motyčka (KDU-ČSL + ZVUK 12) a Jaroslav Němec (ANO).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: HODONÍN

Předvolebního speciálu ČRo Brno v Hodoníně se zúčastnili: Ladislav Ambrozek (KDU-ČSL a KS), Petr Baláž (Česká pirátská strana), Petr Buráň (Strana svobodných občanů), Milana Grauová (ANO 2011), Zbyněk Hromek (ODS), Vítězslav Krabička (hnutí Změna), Ján Lahvička (KSČM), Roman Sedlačík (ČSSD), Igor Taptič (Nezávislí) a Denis Tureček (TOP 09).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: VSETÍN

Předvolebního speciálu ČRo Brno ze Vsetína se zúčastnili: Michal Berg (Koalice pro otevřený Vsetín), Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jaromír Kudlík (ANO 2011), Stanislav Pavelec (TOP 09), Tomáš Pifka (Starostové a nezávislí pro Vsetín), Robert Procházka (Strana svobodných občanů), Dalibor Sedláček (ČSSD), Pavla Šťastná (Moravané) odmítla v pořadu vystoupit, Iveta Táborská (ODS), Zdeněk Vejpustek (KSČM) odmítl v pořadu vystoupit.