Slovenská strana Smer svolá po porážce Fica v prezidentských volbách mimořádný sjezd

Slovenský premiér Robert Fico zatím stále nekomentuje svoji porážku v prezidentských volbách z konce března. Jeho strana Smer se ale nejspíš v květnu sejde na mimořádném sjezdu. Ve hře je několik variant. Ficova vláda by mohla pokračovat s mírnými obměnami, nebo by premiér podal demisi. I pak by ale novou vládu sestavoval Smer, který má v parlamentu většinu křesel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský premiér Robert Fico | Zdroj: ČTK

Robert Fico prohrál prezidentský souboj s Andrejem Kiskou o jasných 19 procent, přesto se omezil jen na krátké uznání porážky během volební noci na 30. března. Od té doby s médii nemluvil.

Jediným politikem strany Smer, který za výsledek voleb přijal osobní zodpovědnost, je tak ministr kultury Marek Maďarič. Ten vedl Ficovu kampaň a teď se vzdal funkce místopředsedy strany.

Sám Fico před prezidentskými volbami tvrdil, že v případě porážky by zůstal premiérem a dovedl stranu až do řádných parlamentních voleb v roce 2016.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme