Autor

Ondřej Látal

Ondřej se narodil v roce 1987 v malebném šumavském městě Sušici. Už rok poté se ale s rodiči přestěhoval do Prahy, kde vystudoval gymnázium, Vyšší odbornou školu publicistiky i vysokou školu (obor mediální a sociální komunikace). 

Už při studiu začal pracovat v regionálním rádiu jako moderátor, rozhlasových stanic ale vystřídal víc. A to jak v pozici moderátora, tak i jako součást vedení. 

Jeho snem bylo pracovat v Českém rozhlase, který vždy vnímal a vnímá jako špičkové tuzemské médium. 

Na Radiožurnál nastoupil jako „zprávař“ v roce 2014, poté se přidala i důležitá zkušenost ze zpravodajské směny. Kromě Radiožurnálu Ondřeje můžete slyšet i ve zpravodajských relacích na Českém rozhlase Plus. 

RSS autora

Články autora

|Andrea Kubová, Ondřej Látal |Zprávy z domova

Babišovi se nelíbí přímý prodej státních pozemků v Harrachově. Chce ho zrušit a vypsat výběrové řízení

Majetkový úřad by měl podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) zrušit přímý prodej státních pozemků v lyžařském areálu v Harrachově. Podle něj by mělo proběhnout řádné výběrové řízení, informovalo ministerstvo financí. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jeho rozhodnutí vítá.

|Ondřej Látal |Zprávy z domova

Na jižní Moravě pravděpodobně našli další ohnisko ptačí chřipky. Veterináři čekají na definitivní testy

Už třetí ohnisko ptačí chřipky pravděpodobně objevili veterináři na jižní Moravě. V Letkovicích u Ivančic na Brněnsku uhynuli v tamním malochovu dva kusy drůbeže. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Definitivní výskyt viru ale potvrdí až rozbory, které budou ve čtvrtek večer.

|Ondřej Látal |Zprávy z domova

Kam zamíří odcházející Forejt? Mohl by být asistentem, zní z ministerstva zahraničí

Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt opouští svou funkci. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka jsou důvodem „osobní a zdravotní důvody“ a protokolář kvůli nim skončí k poslednímu prosinci. Sám Forejt svůj odchod zatím nekomentoval, přesto už jeho dosavadní zaměstnavatel, kterým je ministerstvo zahraničí, může zvažovat jeho budoucí karierní dráhu.

|Ondřej Látal |Zprávy z domova

V centru Prahy praskl vodovod. Sokolská ulice je zcela uzavřená, na magistrále se tvořily kolony

FOTO a VIDEO. Dopravu v Sokolské ulici v centru Prahy komplikuje od brzkého pondělního rána havárie vodovodu. Zcela je uzavřena Sokolská ulice u křižovatky s Ječnou. Kolony se na pražské magistrále táhly až k mostu Barikádníků. Pražský magistrát žádá řidiče, aby se centru metropole raději vyhnuli. Podle webu Pražských vodáren a kanalizací budou komplikace přetrvávat do večerních osmi hodin. V úterý budou však v Sokolské ulici zprovozněnny levé pruhy ve směru z centra a zbytek by měl být průjezdný ve středu.

|Ondřej Látal |Regiony

Totální kolaps dálnice D1. Tři nehody od rána blokovaly provoz směrem na Prahu i Brno

Dálnici D1 nedaleko Brna zablokovaly nehody několika kamionů, následně i osobních vozů. Hromadná nehoda se stala na 162. kilometru, dálnice stála směrem na Brno několik hodi. Další nákladní auto pak leží na boku na 169. kilometru u Devíti křížů ve směru na Prahu, řidič je zraněný. Před desátou hodinou se na 152. kilometru srazily ve směru na Brno dodávka s nákladním vozem, dálnice v místě opět stojí. Nehoda je se zraněním. Vyplývá to z informací policie, která odkláněla dopravu. Provoz byl zcela obnoven kolem jedné hodiny, kolony se začaly rozjíždět.

| ČTK, Ondřej Látal |Zprávy z domova

Česká televize chystala v divadle provokaci na první dámu, tvrdí hejtman. Natáčeli jsme představení, brání se redaktoři

Končící hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák z ČSSD obvinil Českou televizi z přípravy provokace manželky prezidenta Miloše Zemana. Ivana Zemanová se chystala na představení Spalovač mrtvol v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, na kterou si rezervovali místa i redaktoři televize. V divadle se podle něj navíc chystala protestní akce proti hlavě státu.