Autor

Ondřej Látal

Ondřej se narodil v roce 1987 v malebném šumavském městě Sušici. Už rok poté se ale s rodiči přestěhoval do Prahy, kde vystudoval gymnázium, Vyšší odbornou školu publicistiky i vysokou školu (obor mediální a sociální komunikace). 

Už při studiu začal pracovat v regionálním rádiu jako moderátor, rozhlasových stanic ale vystřídal víc. A to jak v pozici moderátora, tak i jako součást vedení. 

Jeho snem bylo pracovat v Českém rozhlase, který vždy vnímal a vnímá jako špičkové tuzemské médium. 

Na Radiožurnál nastoupil jako „zprávař“ v roce 2014, poté se přidala i důležitá zkušenost ze zpravodajské směny. Kromě Radiožurnálu Ondřeje můžete slyšet i ve zpravodajských relacích na Českém rozhlase Plus. 

RSS autora

Články autora

|Andrea Kubová, Ondřej Látal |Zprávy z domova

Babišovi se nelíbí přímý prodej státních pozemků v Harrachově. Chce ho zrušit a vypsat výběrové řízení

Majetkový úřad by měl podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) zrušit přímý prodej státních pozemků v lyžařském areálu v Harrachově. Podle něj by mělo proběhnout řádné výběrové řízení, informovalo ministerstvo financí. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jeho rozhodnutí vítá.

|Ondřej Látal |Zprávy z domova

Na jižní Moravě pravděpodobně našli další ohnisko ptačí chřipky. Veterináři čekají na definitivní testy

Už třetí ohnisko ptačí chřipky pravděpodobně objevili veterináři na jižní Moravě. V Letkovicích u Ivančic na Brněnsku uhynuli v tamním malochovu dva kusy drůbeže. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Definitivní výskyt viru ale potvrdí až rozbory, které budou ve čtvrtek večer.

|Ondřej Látal |Zprávy z domova

Kam zamíří odcházející Forejt? Mohl by být asistentem, zní z ministerstva zahraničí

Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt opouští svou funkci. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka jsou důvodem „osobní a zdravotní důvody“ a protokolář kvůli nim skončí k poslednímu prosinci. Sám Forejt svůj odchod zatím nekomentoval, přesto už jeho dosavadní zaměstnavatel, kterým je ministerstvo zahraničí, může zvažovat jeho budoucí karierní dráhu.