Autor

Ondřej Vaňura

Točím, stříhám, mluvím, telefonuju, občas myslím.

RSS autora

Články autora

|Ondřej Vaňura |Regiony

Trať je nefunkční, mysleli si řidiči na Královéhradecku a s čekáním na přejezdu se netrápili

UVNITŘ VIDEO: Desítky řidičů ve čtvrtek přejely přes železniční přejezd na hlavním silničním tahu z Hradce Králové na Polsko v době, kdy blikala výstražná červená světla. U odbočky na Smiřice světla blikala zhruba čtvrt hodiny, aniž by projel vlak. Někteří řidiči tvrdili, že je trať dlouhodobě nefunkční. Podle železničního muzea Výtopna Jaroměř ale místem vlaky občas jezdí.

|Ondřej Vaňura |Zprávy z domova

Vládu by Zeman jmenoval i s komunisty, bohumínské usnesení označil za přežitek

ROZHOVOR: Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že bohumínské usnesení považuje za přežitek. Je ale toho názoru, že jeho zrušení by měl schválit sjezd sociální demokracie. Jeho ignorování je podle prezidenta neúcta k právu. Jediná strana, kterou by ve vládě viděl nerad, je Dělnická strana sociální spravedlnosti, dodal prezident na tiskové konferenci během své návštěvy Královéhradeckého kraje. V rozhovoru se hlava státu vyjádřila také k HateFree nebo ke své plánované květnové cestě do Číny.

|Ondřej Vaňura |Zprávy z domova

Při potížích v horách volejte na jednotnou linku 1210, službu využívají měsíčně stovky lidí

Stačí vytočit 1210 - to je telefonní číslo, které lidem pomůže v nouzi na jakémkoliv místě v českých horách. Když před lety Horská služba jednotnou linku zaváděla, slibovala si hlavně snadnější kontaktování horských záchranářů. Teď na čísle přijímá stovky hovorů měsíčně. Zranění nebo ztracení ale stále volají i na klasické tísňové linky. I přes ně se jim na horách pomoc dostane.