Autor

Martin Pařízek

tlf: 221 554 610

Když jsem před lety usedal za zprávařský mikrofon, ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude práce, u které zůstanu delší dobu. (I když, signály o tom, že mě něco podobného čeká, se objevily už v útlém dětském věku).

Po čase jsem kameru za mikrofon vyměnil až na drobné výjimky téměř úplně. A nelitují toho... Tenhle zvláštní svět ovlivněný "červenou" s nápisem "ON AIR", ale i modrým mikrofonem působí doslova jako droga a jen velmi těžko by se mi dnes už asi opouštěl..

RSS autora

Články autora

| ČRo, Jiří Fremuth, Martin Pařízek |Zprávy z domova

Silné bouřky zasáhly Česko. Na Náchodsku nejezdily vlaky, Malý Ježov zasypaly kroupy

Přes Česko přechází další silné bouřky s přívalovými dešti. Například V Jihočeském kraji zasypaly kroupy několik vesnic. V Královehradeckém kraji pak během hodiny spadlo až 46 milimetrů srážek. Na desítkách míst proto museli zasahovat hasiči. Mezi Broumovem a Meziměstím například kvůli sesuvu půdy nejezdily vlaky.

| ČRo, Ondřej Vaňura, Martin Pařízek |Regiony

VIDEO: Lyže po babičce, kostým po pradědovi. Krakonošovi lyžníci vyrazili na svah

Pomezní Boudy v Krkonoších dnes hostí lyžařské závody. Místo lyžařů v upnutých kombinézách a s nejmodernějším vybavením se ale po sjezdovce prohání lidé v beranicích, sakách a podkolenkách. Na jejich nohou byste jen těžko hledali plastové přeskáče. Na Pomezních Boudách je totiž další ročník závodu Krakonošovi lyžníci, který připomíná počátky lyžování v nejvyšších českých horách.

|Martin Pařízek, Josef Ženatý |Regiony

Tendr na autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji může pokračovat, rozhodl ÚOHS

Pětimiliardový tendr na autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji bude pokračovat. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže upravené podmínky zakázky prověřil a neshledal žádný důvod pro zahájení správního řízení. Podle hejtmana kraje Lubomíra France z ČSSD je tak už podruhé potvrzena správnost postupu krajského úřadu.