Ani jednání s vodárnami nepřineslo řešení situace v ghettu Přednádraží

Bez konkrétního výsledku skončilo jednání v ostravských vodárnách. Kvůli nefunkční kanalizaci v ghettu Přednádraží tam s vedením firmy přišel jednat majitel domů Oldřich Roztočil. Shodli se zatím pouze na tom, že řešení budou i nadále hledat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Páska před sklepními okny | Foto: Andrea Čánová

Z obyvatel ghetta Přednádraží na schůzku nakonec nedorazil nikdo. „V neděli jsem přitom nájemníky navštívila a ti tvrdili, že se na jednání připravují,“ říká naše ostravská reportérka.

Do vodáren se tak dostavil jenom majitel Oldřich Roztočil a aktivista ze sdružení Vzájemné soužití Kumar Vishwanathan. Sám byl zklamaný z toho, že ho nikdo z obyvatel nedoprovodil. Podle něj místní dělají chybu; je důležité, aby u těchto jednání byli přítomni. Jinak nemají přehled o situaci a vypadá to, že nemají ani zájem o řešení.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání v ostravských vodárnách informovala ostravská reportérka ČRo Jana Jeckelová

Jednání se týkalo i dluhů, které má majitel domu vůči ostravským vodárnám. K žádné dohodě ale nedošlo. Podle vodáren se ve smlouvě píše pouze o nároku na pitnou vodu, ale ne o odvodu splašků. Oldřich Roztočil tvrdí opak. A vodárny naznačily, že věc zřejmě skončí u soudu.

Pokud jde o nefunkční kanalizaci, padlo několik návrhů na její opravení a zprovoznění – například napojení na dešťovou kanalizaci v sousední ulici. Podle vodáren se ale ideální řešení zatím neobjevilo, budou proto pokračovat v jeho hledání a technici budou stav průběžně zkoumat také přímo na místě.

Kvůli dlouhodobě nefunkčním kanálům se měli všichni obyvatelé Přednádraží vystěhovat. V domech ale stále zůstává asi 140 lidí, kteří odejít nechtějí.

mta, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme