Dno Macochy v Moravském krasu bude příští rok přístupné pro vozíčkáře

V Punkevních jeskyních v Moravském krasu začaly úpravy prohlídkové trasy. Cesta podzemím se stane bezbariérovou, a vozíčkáři se tak budou moci poprvé podívat až na dno světoznámé propasti Macocha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úpravy prohlídkové trasy Punkevních jeskyní. Z podzemí jeskyňáři vyvezou tuny materiálu | Foto: Michal Záboj

„Zakládky kamenů, to všechno bylo v zemině. Tady byl takový hlinitý svah, v tom kameny a ty se musí rozvolňovat a všechno vyvážet na povrch před jeskyni,“ popisuje jeskyňář Alois Nejezchleb.

S kolegy upravuje prohlídkovou trasu Punkevními jeskyněmi, aby se stala bezbariérovou. První vozíčkáři by se do podzemí mohli podívat ke konci ledna příštího roku.

„Vozíčkář se projede až na dno propasti Macocha, potom se vrátí stejnou cestou ven, naši průvodci mu pomohou na lodičky a může absolvovat vodní plavbu čili může v Punkevních jeskyních absolvovat téměř celý návštěvnický okruh,“ dodává vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka.

Úpravy přijdou na asi milion korun.V Moravském krasu se už teď vozíčkáři dostanou do části Sloupsko-šošůvských jeskyní a do Výpustku.

Propast Macocha - vzpomínka na Eduarda Štorcha a Lovce mamutů | Foto: Vladimír Dvořák

Propast Macocha

Michal Záboj, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme