Stačí otevřít svou mysl a pivo. Beeryoga se z Německa šíří do celého světa

Jóga a alkohol. Že to nejde moc dohromady? V Německu dokázali, že to není pravda. Cvičení jógy totiž spojili s pitím oblíbeného národního nápoje, tedy piva. A teď už si na hodiny jógy nosí láhev vychlazeného piva i lidé v Austrálii, Singapuru nebo v Thajsku.

Německo Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pivní jóga se z Německa rozšířila po celém světě

Pivní jóga se z Německa rozšířila po celém světě | Foto: Repro Youtube

Původně šlo o koníček německých hipsterů. Podle singapurského deníku The Straits Times se Beeryoga poprvé objevila v roce 2015 v Berlíně. Za nápadem stojí dva vyučující jógy, kteří se prý rozhodli spojit dvě věci, které mají v životě rádi.

Jeden z instruktorů se ale serveru ExBerliner svěřil, že nejde o jejich nápad. Inspirovali se prý na slavném uměleckém festivalu Burning Man v americké Nevadě, kde spojení jógy a piva poprvé viděl.

Cvičení vypadá téměř stejně jako klasická jóga. Je potřeba dost místa a podložky jako u klasické jógy. Do jednotlivých cviků je ale zapojena pivní láhev a lidé si z ní občas loknou. Doporučuje se vypít během cvičení maximálně dvě lahve.

„Tohle je pro mě něco úplně nového. Bez alkoholu se trochu stydím, ale díky pivu se nebojím a cvičení jógy si opravdu užívám," popsala své pocity BBC jedna z žen, které Beer Yogu v Asii vyzkoušely.

Podle berlínských instruktorů je tohle cvičení vhodné i pro úplné začátečníky. Stačí prý otevřít svou mysl a pivo.

 

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme