Manévry mají za cíl nacvičit vyhledávání nepřátelských ponorek, protileteckou obranu lodních svazů, překonání vodních ploch s minovým nebezpečím či organizaci logistické podpory námořních sil.
Autonomní odpalovací zařízení mobilního pozemního raketového systému Jars jsou zahrnuta do „intenzivních manévrů“ v Ivanovské oblasti, sdělilo ruské ministerstvo.
Ruský ministr zahraničí ve čtvrtek uvedl, že Moskva a Minsk skončí společné vojenské manévry do neděle 20. února. Podle mluvčího Kremlu Peskova se neuvažovalo, že by vojska v Bělorusku zůstala.
Do akce by se podle stanice BBC mohlo zapojit až 30 tisíc ruských vojáků. Podle Severoatlantické aliance jde o nejmasivnější rozmístění ruských sil v Bělorusku od konce studené války.
Manévry se odehrávají v době rostoucího napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině. NATO v pondělí oznámilo, že vysílá další lodě a letadla k posílení obrany východní Evropy.
„Není v naší moci tomu zabránit, ale rozhodně jsem dal najevo ruskému velvyslanci v Irsku, že to není vítané. Teď není čas na zvyšování vojenské aktivity a napětí,“ řekl irský ministr zahraničí.
Šlo o první podobně velké cvičení od začátku koronavirové pandemie. Při simulovaném zákroku bylo třeba zachránit a ošetřit 300 figurantů. Do akce se zapojili i zaměstnanci muzea.
Pokud Jižní Korea a USA nyní uskuteční plány na společné vojenské cvičení, budou čelit ještě závažnější bezpečnostní hrozbě, prohlásila v úterý Kim Jo-čong, sestra Kim Čong-una.
Sestra severokorejského diktátora dnes řekla, že obnovení komunikace mezi oběma státy neznamená, že lze v brzké době očekávat další summit Kim Čong-una a jihokorejského prezidenta.
Ruský expert Sergej Luzjanin předpokládá, že Putinovým cílem je napomoci k obnově strategické rovnováhy, dotčené vystoupením USA z dohody o zákazu raket středního a krátkého doletu z roku 1987.
Už pátý den od počátku virtuálního konfliktu vojska nejmenovaného východního útočníka postoupila až k řece Visle, předtím doslova rozdrtila polská vojska na východě země.
Sportovci, včetně těch amatérských, mají při nákaze nemocí Covid-19 často bezpříznakový nebo lehký průběh. Pomáhá k tomu zvýšená imunita, kterou si právě pravidelným pohybem vybudovali.
„Nejdůležitějším místem na těle, kterému bychom se měli věnovat, je střed těla. Tam patří bránice jako hlavní dýchací sval, břišní svaly, pánevní dno a svaly okolo páteře,“ říká Pavel Provázek.
I když se tento komplexní cvik nejlépe provádí na hrazdě, kterou nejčastěji najdeme v momentálně zavřených posilovnách, můžeme si ho dopřát i v této složité době.
Kromě domácího cvičení, kterému se v době izolace v období zvláštních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru mnoho lidí věnuje, je dobré umět relaxovat.
Možná se vám někde v bytě taky pořád válí. Velký gymnastický míč, se kterým si dnes už maximálně občas hrají vaše děti. V současné době to pro vás přitom může být vhodná pomůcka k domácímu cvičení.
„Pěnové válce, které se hojně používají v lekcích pilates, slouží převážně k tomu, abychom si sami rozmasírovali zatuhlé partie celého těla,“ říká pro Radiožurnál kondiční trenér Chytil.