Česko nevpustilo do země člena ruské delegace. ‚Podobné kroky nezůstanou bez odpovědi,‘ zní reakce

České úřady nepustily do země z bezpečnostních důvodů jednoho člena delegace ruského ministerstva, který v pondělí přiletěl na několikadenní návštěvu Česka. Informaci Deníku N potvrdila agentura TASS s odkazem na mluvčího ruského velvyslanectví v Česku Nikolaje Brjakina.

Praha/Moskva (Aktualizováno: 21:03 5. 3. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo. Ilustrační foto.

Ilustrační foto | Foto: Anna Jadrná | Zdroj: Český rozhlas

Česko podle informací z ruského velvyslanectví, které cituje agentura TASS, nepustilo do země zástupce ruského ministerstva zahraničních věcí, kterému byl odepřen vstup po přistání na letišti v Praze.

Podle velvyslanectví přijel s ruskou delegací na setkání rusko-české mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědecko-technickou spolupráci. To se mělo konat ve středu.

Ruská ambasáda v Česku se také proti krokům českých úřadů ohradila. „Podobné kroky nejsou přátelské a nezůstanou bez odpovědi,“ řekl Radiožurnálu mluvčí diplomatické mise Nikolaj Brjakin.

České ministerstvo zahraničí nechtělo ráno věc komentovat. Mluvčí resortu Michal Bucháček ale později uvedl, že Česko zatím žádnou oficiální nótu od Ruska nedostalo.

Vyjádření ambasády nicméně může být odkazem na jakousi budoucí reciprocitu, tedy až pojede česká delegace do Moskvy, tak mohou Rusové udělat to samé.

ako, pan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme