Vláda podpořila přejmenování letiště v Ruzyni po Václavu Havlovi

Vláda odsouhlasila návrh, aby bylo letiště v Praze Ruzyni přejmenováno po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi. Změna by měla nastat k 76. výročí narození Václava Havla, tedy k letošnímu 5. říjnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda souhlasila s návrhem, aby bylo letiště v Ruzyni přejmenováno na Letiště Václava Havla | Zdroj: ČTK

S nápadem pojmenovat letiště po bývalém prezidentovi přišel jako první režisér Fero Fenič. Jeho petici za ‚Letiště Václava Havla‘ podepsalo už 82 tisíc lidí.

„Je to skvělá zpráva, velmi mile mě překvapilo, že se vláda k tomuto kroku odhodlala. Věřím, že pokud ne současníci, tak příští generace tento čin ocení,“ řekl Radiožurnálu Fenič.

Návrh má ale i své odpůrce. On-line petici výtvarníka Petra Kellnera podpořilo více než 24 tisíc občanů, kteří chtějí o změně názvu rozhodovat v referendu.

Jisté pochyby o tom, zda by právě tento způsob uctění památky Václava Havla byl nejvhodnější, vyjádřil už dříve také Havlův někdejší tajemník Vladimír Hanzel. Po bývalém prezidentovi by podle něj mohly být pojmenovány jiné, nekomerční objekty, například některé divadlo či univerzita.

Změna názvu letiště je v kompetenci akciové společnosti Letiště Praha. A o věci úředníci jednali také s Českým aeroholdingem, pod který letiště od tohoto měsíce patří.

Igor Maňour, ČRo 1 - Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme