Bezpečnostní opatření v New Yorku na maximu

Příchod nového roku 2002 oslaví i obyvatelé Spojených států. Vzhledem k událostem z jedenáctého září bude letošní oslava celkem jiná než všechny předchozí. Zejména v New Yorku, kde jsou připravená bezpečnostní opatření na maximum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Times Square | Foto: www.nyc.com

Newyorské náměstí Times Square, které patří k nejznámějších místům oslav Nového roku bude prý nejbezpečnějším místem na světě. Postará se o to 7 tisíc policistů. Ze střech budou bavící se dav sledovat ostřelovači, na zemi budou hlídat policisté nejen v uniformách, ale také v civilu. Na různých místech New Yorku jsou umíštěné chemické senzory, které budou neustále monitorovat vzduch ve městě. V ulicích vedoucích na Times Square jsou namontované detektory kovů. Návštěvníci oslav nesmí mít u sebe žádné větší příruční tašky.

Slavná kříšťálová koule, která je tradiční součástí oslav, bude tento rok také jiná. Trojhranné křišťály, které jí dodávají lesk, budou lemovány jmény záchranářů a názvy států, jejichž občané zemřeli při útocích z 11. září.

Markéta Kaclová, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme