Brouci dostanou jména po Bushovi, Rumsfeldovi a Cheneym

Politické vize nejsou tím jediným, co sdílejí americký prezident George Bush, jeho viceprezident Dick Cheney a ministr obrany Donald Rumsfeld. Co nevidět se totiž dostanou také do živočišného světa - američtí entomologové po nich totiž pojmenovali brouky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hmyz

Hmyz | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Dva bývalí profesoři z University Cornell v New Yorku dostali za úkol vymyslet jména pro 65 nově objevených brouků. Jak asi tušíte, tito američtí entomologové se rozhodli, že tři z nich, patřící mezi slizovky, pojmenovali po nejznámějších amerických politicích.

Prezident Bush tak bude mít svého brouka, který se bude jmenovat Agathidium bushi Miller a Wheeler a podobně se do záznamů objevených druhů zapíše viceprezident Cheney a šéf Pentagonu Rumsfeld. Podle profesorů je pojmenování slizovek po politicích projevem úcty a nemá nic společného s jejich fyzickými znaky. Brouka bushi je možné nalézt výhradně v republikánských státech.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme