Brouci dostanou jména po Bushovi, Rumsfeldovi a Cheneym

Politické vize nejsou tím jediným, co sdílejí americký prezident George Bush, jeho viceprezident Dick Cheney a ministr obrany Donald Rumsfeld. Co nevidět se totiž dostanou také do živočišného světa - američtí entomologové po nich totiž pojmenovali brouky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hmyz | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Dva bývalí profesoři z University Cornell v New Yorku dostali za úkol vymyslet jména pro 65 nově objevených brouků. Jak asi tušíte, tito američtí entomologové se rozhodli, že tři z nich, patřící mezi slizovky, pojmenovali po nejznámějších amerických politicích.

Prezident Bush tak bude mít svého brouka, který se bude jmenovat Agathidium bushi Miller a Wheeler a podobně se do záznamů objevených druhů zapíše viceprezident Cheney a šéf Pentagonu Rumsfeld. Podle profesorů je pojmenování slizovek po politicích projevem úcty a nemá nic společného s jejich fyzickými znaky. Brouka bushi je možné nalézt výhradně v republikánských státech.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme