Kongres schválil další pomoc oblasti zasažené hurikánem Katrina

Dalších téměř 52 miliard dolarů dostanou oblasti zasažené hurikánem Katrina. Rozhodl o tom americký Kongres na žádost prezidenta George Bushe. Peníze jsou určeny na záchranné operace a na zajištění pitné vody a základní zdravotnické péče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

evakuace lidí z New Orleansu | Zdroj: ČTK

Město New Orleans zůstává neobyvatelné. Bezpečnostní jednotky tam začaly odklízet mrtvé. Zatím na to nebyl čas. Stále není jasné, kolik lidí přišlo o život. Odhaduje se, že jich mohou být tisíce.

Český premiér Jiří Paroubek se dnes sejde s americkým velvyslancem v Praze Williamem Cabanissem. Projedná s ním konkrétní pomoc České republiky hurikánem postiženým oblastem Spojených států. Američané by na schůzce v pražské Kramářově vile měli specifikovat, co z české nabídky je nyní zajímá nejvíce. Vláda již na tento účel schválila 25 milionů korun. Podle premiéra Jiřího Paroubka může Česko vypravit pomoc bez prodlení.

U pobřeží Floridy je další hurikán. Přeměnila se v něj tropická bouře Ophelia, která oblast v posledních dnech sužuje. Vítr, který ji provází, dosahuje rychlosti 115 kilometrů za hodinu. Je to už sedmý hurikán letošní sezony. Ophelia je zhruba 115 kilometrů od mysu Canaveral. Meteorologové očekávají, že se během dne pomalu posune na severovýchod. Nevyloučili ale, že zasáhne státy Georgia a Jižní Karolína nebo se bude točit v kruhu a udeří na Floridu.

Milan Kopp, Jan Šmíd, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme