VIDEO: Lyžař natočil pád laviny na švýcarské sjezdovce. Záchranáři již ukončili pátrání, hlásí jednu oběť

Záchranáři v jihošvýcarském lyžařském středisku Crans-Montana po celonočním pátrání ve středu odvolali další prohledávání laviny, žádné další zasypané na místě nenašli. Podle agentury Reuters to oznámila policie kantonu Wallis, ve kterém středisko leží.

Crans-Montana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová masa v úterý zavalila na sjezdovce čtyři lidi, tři vyvázli s lehkým zraněním. Čtvrtý lyžař, který byl v kritickém stavu, v noci těžkým zraněním v nemocnici podlehl.

Lavina zasypala sjezdovku ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana, pod sněhem je až 12 lidí

Číst článek

„Pátrání pokračovalo celou noc a dnes ráno jsme ho ukončili. Pokud si to situace vyžádá, obnovíme ho. Nic ale neukazuje, že by pod lavinou byl někdo další,“ sdělila ve středu policie v prohlášení. Uvedla také, že obětí je Francouz, který ve středisku působil jako člen lyžařské hlídky, která poskytuje první pomoc a dohlíží na bezpečnost sjezdařů.

Lavina se zřítila brzy odpoledne po týdnu teplého počasí, které způsobilo tání sněhu. Bezprostředně po sesuvu se spekulovalo, že by pod sněhem mohlo být až 12 lidí. To se ale nakonec nepotvrdilo.

Pátrání bylo velmi obtížné, protože podle policie byla lavina rozsáhlá. Byla 840 metrů dlouhá a 100 metrů široká, sjezdovka pak byla zavalena v délce 400 metrů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme