Chovanec Milan

Chovanec Milan v textech na iROZHLASU

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

Nejsem opozice uvnitř ČSSD, jen mám jiný pohled, říká Tejc

"Nepovažuji se za názorovou opozici uvnitř ČSSD, na některé programové věci mám jen jiný pohled," říká v rozhovoru pro zpravodajský web Českého rozhlasu poslanec a jeden z největších kritiků současného vedení strany Jeroným Tejc. Na sjezdu sociální demokracie kandidoval na prvního místopředsedu. Post nakonec obhájil ministr vnitra Milan Chovanec, který získal 379 hlasů a stejně jako před dvěma lety porazil Tejce, ten dostal 280 hlasů.

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

Chovancova domobrana budí emoce. Bude lákat dobrodruhy, myslí si exministr Bublan

ANKETA V ČLÁNKU. Milan Chovanec z ČSSD má v plánu vytvořit dobrovolnický systém tzv. rezervistů. Legální držitelé zbraní by v případě potřeby pomáhali policistům udržovat pořádek. Šéf resortu vnitra ideu představil v souvislosti s kritizovanou směrnicí Evropské komise, která chce zakázat držení určitých typů zbraní. Podle senátora za ČSSD a bývalého ministra vnitra Františka Bublana jde o zbytečnou militarizaci společnosti. Analytik Libor Stejskal ale považuje dobrovolnický systém za důležitou součást moderního státu.

Policisté by měli mít k ruce ozbrojené pomocníky, vítá návrh vnitra bezpečnostní analytik

|Kristýna Guryčová |Zprávy z domova

Policisté by měli mít v záloze dobrovolníky, kteří jim budou v případě potřeby pomáhat udržovat pořádek, říká v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu bezpečnostní analytik Střediska bezpečnostní politiky FSV UK Libor Stejskal. Vítá tak úvahy ministerstva vnitra v čele Milanem Chovancem z ČSSD ohledně vytvoření systémů ozbrojených záložáků.

| ZW ČRo |Zprávy z domova

Nevím, z čeho prezident vychází, uklidňuje Chovanec veřejnost před teroristickými útoky

Ministr Milan Chovanec odmítl potvrdit i vyvrátit, že se po Česku pohybuje člověk napojený na islamistické teroristické organizace. Informaci o možném bezpečnostním riziku uvedl prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. Šéf resortu vnitra k tomu podotkl, že pokud by tato informace byla pravdivá, byla by v režimu utajení. Od většiny politiků sklidila hlava státu spíše kritiku.

| ČTK, moš |Zprávy ze světa

Ministr Chovanec využívá hysterii z terorismu pro sebe, píše německý Die Welt

V České republice po teroristickém útoku v Berlíně ještě stoupla hysterie a ministr vnitra Milan Chovanec nálady v zemi využívá k tomu, aby z ní politicky profitoval. Napsal to v úterý server německého listu Die Welt. Odkazuje přitom na návrh, kterým chce ministerstvo vnitra povýšit právo použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka.

| ČTK |Zprávy z domova

Ať video s Forejtem prověří státní zástupci a NBÚ, navrhuje ministr Chovanec

Státní zastupitelství by mělo prověřit, zda se kompromitující video, na němž je údajně zachycen končící šéf hradního protokolu Jindřich Forejt, nemělo sloužit k vydírání. Novinářům to v Poslanecké sněmovně řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Nahrávkou by se podle něj měl zabývat i Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) kvůli Forejtově bezpečnostní prověrce.

| ČTK |Zprávy z domova

Premiér i ministr vnitra podporují růst platů u policie. Večer budou o navýšení jednat s odboráři

Premiér Bohuslav Sobotka i ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podporují další růst platů u policie a hasičů. Ministerstvo vnitra připravuje novelu služebního zákona, která má zlepšit podmínky pro práci u bezpečnostních sborů. Premiér a ministr vnitra to řekli ve čtvrtek novinářům. O zvyšování platů budou večer mluvit s odboráři, kteří chtějí předsedovi vlády předat petici s více než 20 tisíci podpisy.

| ČTK |Zprávy z domova

Výroky evropských politiků o nespolehlivé ČR kvůli migraci jsou skandální, zlobí se Chovanec

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) označil za skandální výroky některých evropských politiků, kteří se v souvislosti s migrací snaží vykreslit Česko i další státy visegrádské čtyřky jako nespolehlivé země. V úterním tiskovém prohlášení ministr uvedl, že pokud budou útoky starších členských států unie na V4 pokračovat, povedou k růstu protiunijních nálad a protisystémových hnutí v ČR i jinde.

|Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Chovanec obhajoval změny v policii. Jména znám jen z tisku, vypověděl Mynář

Výslechem ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD v pondělí pokračovalo jednání vyšetřovací komise k reorganizaci části policie. Před poslanci by měl v pondělí vystoupit i předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, který patřil mezi nejhlasitější kritiky změn u policie. Poslanci vyslechli i kancléře Vratislava Mynáře kvůli bezpečnostní prověrce, kterou se neúspěšně pokusil získat.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Šlachta na pracovním úřadu. Odmítl jsem zajímavé nabídky z privátu, říká

Ještě nedávno vedl elitní policejní protimafiánský útvar. Od čtvrtka je Robert Šlachta přihlášen na pracovním úřadě. A zatímco ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD se nechal slyšet, že pro elitního policistu práci nemá, od soukromníků nabídky chodí. Šlachta ale pro Zpravodajský web Českého rozhlasu zopakoval, že chce zůstat ve službách státu.

| ČRo |Zprávy z domova

Na slovník vás miliardářů prostě nemám, obrací se Chovanec k Jančurovi i Babišovi

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zveřejnil video, v němž odpovídá na „reklamní šarádu“ podnikatele Radima Jančury. Ten nechal nedávno polepit desítky svých žlutých autobusů, které jezdí pod značkou RegioJet, velkou fotografií ministra vnitra a zveřejnil na nich také jeho telefonní číslo spolu s číslem premiéra Bohuslava Sobotky. Chovancovo video však nemíří jen na Jančuru, ale ministr si v něm zároveň vyřizuje účty i s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Chovanec podepsal kritizovanou reorganizaci. Policie nesmí být divizí Agrofertu, vzkázal Babišovi

Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD dnes podepsal kritizovanou reorganizaci policie, při které se Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a protikorupční policie sloučí do Národní centrály proti organizovanému zločinu. Změny kritizuje zejména vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Podle Chovance se chová hystericky. Chovanec odmítl, že by podpisem reorganizace porušil podmínky koaliční smlouvy, jak tvrdí Babiš.

| ČTK, Ondřej Golis |Zprávy z domova

283 policistů za Šlachtou. Tuhý a spol. nám nebyli schopni ani načrtnout obrysy změn

Stojíme za našimi veliteli v čele s Robertem Šlachtou, napsalo do prohlášení 283 policistů a civilních zaměstnanců ÚOOZ. Varují v něm před unáhlenou reorganizací policie a stěžují si, že vedení policie jim ani v obrysech klíčovou změnu nepopsalo. Zpravodajský web Českého rozhlasu dokument, který dostal ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), získal a zveřejňuje ho v plném znění. Šéf vnitra nicméně ve středu odpoledne ohlásil, že změny v policii podepsal s účinností od 1. srpna.

| ČRo, Lenka Jansová |Zprávy z domova

Chovanec chce rozhodnout o reformě policie dnes. Výhrady mají Babiš i Bělobrádek

Spor o reformu policie dál vyostřuje vztahy mezi vládními stranami. Vyjasnit sporné otázky a zklidnit napětí by mohlo úterní jednání Bezpečnostní rady státu, zatím to však na to nevypadá. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) je prý připravený reorganizaci odsouhlasit už po schůzce, tedy ještě před středečním dohadovacím jednáním v koalici. ANO hrozí, že by potom žádalo jeho rezignaci.