Dmitrij Medveděv

|Martin Dorazín, ČTK |Zprávy ze světa

V Rusku to vře. V ulicích měst po celé zemi demonstrovaly desetitisíce lidí. Zatčených jsou stovky

Ruská policie v centru Moskvy zatkla opozičního vůdce Alexeje Navalného, organizátora nedělních celostátních protestů proti korupci. Zadržen byl krátce po zahájení protestního pochodu Tverskou třídou, který moskevská radnice nepovolila. Podle policie se v Moskvě na demonstraci sešlo 8000 lidí, nevládní média odhadují účast na několik desítek tisíc. Podle zpravodaje Českého rozhlasu Martina Dorazína, který byl přímo na místě, lidé skandovali hesla jako "ne policejnímu státu". Zadrženo podle něj bylo několik set lidí.

Ruská vláda slíbila malým a středním podnikatelům podporu. Ne všichni o ni ale stojí

|Martin Dorazín |Zprávy ze světa

Ruský premiér Dmitrij Medvěděv na ekonomickém fóru v Soči opět sliboval státní podporu malému a střednímu podnikání. Zatím si privilegií a úlev užívají hlavně ropné kolosy a mamutí polostátní společnosti. Ne všechny společnosti o to ale stojí. Podle ředitele soukromé nábytkářské firmy ve vesnici Molokov je nejúčinnější formou státní podpory to, když se stát do soukromého podnikání vůbec neplete.

|Martin Křížek, Jakub Viliš |Zprávy ze světa

V Rusku vznikne nová veřejnoprávní stanice. Medveděv slibuje nezávislost

V Rusku začne od 1. ledna 2013 vysílat nová veřejnoprávní televize. Prezident Dmitrij Medveděv podepsal příslušný dekret, který stanici zřizuje. Dosluhující hlava státu slibuje, že televize bude nezávislá na Kremlu. Ze začátku ale bude financována státem a její vedení de facto jmenováno prezidentem. Ruská opozice dlouhodobě tvrdí, že média v zemi jsou pod kontrolou právě Kremlu.

|Tomáš Pavlíček, Kristina Winklerová |Zprávy ze světa

Prezident Medvěděv se sejde s představiteli ruské opozice

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv se má dnes podle ruských médií sejít se zástupci takzvané nesystémové opozice. Děje se tak jen den potom, co do ulic Moskvy vyjely stovky aut ozdobených bílými stužkami na protest proti návratu současného premiéra Vladimira Putina do prezidentského křesla. Očekává se totiž, že právě on vyhraje březnové klání o post vůdce země.