Grygárek

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Grygárek neodvrátil nabobtnání své kauzy. Šéfžalobci zamítli stížnost proti rozšíření obvinění

Někdejšímu žalobci Liborovi Grygárkovi se nepodařilo uniknout novému obvinění ze zneužití pravomoci. Nejvyšší státní zastupitelství zamítlo stížnost proti rozšíření jeho kauzy z loňského října. Exnáměstek vrchního státního zástupce se tak vedle možného zametání vyšetřování praní špinavých peněz Romana Janouška musí zpovídat ještě z dalšího skutku. Stejně jako v případě známého lobbisty měl ze své pozice pomáhat známému, který v té době čelil trestnímu oznámení.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Grygárek napodruhé neuspěl. Šéfžalobci zamítli jeho stížnost na průtahy ve vyšetřování

Tři a půl roku čelí obvinění exnáměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek. Nově ve své kauze neuspěl se stížností na průtahy, Nejvyšší státní zastupitelství totiž zamítlo jeho podnět z konce loňského roku. V roce 2016 přitom jeho stejné připomínky vyslyšelo a nařídilo olomouckým žalobcům, aby si pospíšili. Grygárka policie stíhá od prosince 2013 kvůli údajnému krytí praní špinavých peněz lobbisty Romana Janouška, loni v říjnu navíc jeho stíhání rozšířili.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Urychlete vyšetřování Grygárka, tlačí šéfžalobci na Ištvana

Stál na počátku kauzy označované jako Nagygate. Avšak zatímco Jana Nečasová - Nagyová už má za sebou první soudy, případ někdejšího náměstka pražského vrchního státního zástupce Libora Grygárka je po dvou a půl letech od obvinění stále ve fázi vyšetřování. Někdejší mocný žalobce si proto stěžoval na průtahy a Nejvyšší státní zastupitelství mu nyní dalo za pravdu. Olomouckým žalobcům nařídilo, aby s případem rychle pohnuli.

| ČRo 1 - Radiožurnál, Nikola Bojčev, Mirko Kašpar, Kateřina Kozmová |Zprávy z domova

Rampula a Grygárek rezignovali na místa státních zástupců

Bývalý šéf pražského vrchního státního zastupitelství Vlastimil Rampula a jeho náměstek Libor Grygárek v pátek rezignovali na funkce státních zástupců. Uvedl to server Respekt.cz a potvrdilo to ministerstvo spravedlnosti. Pražský městský soud ten samý den potvrdil důvody rozhodnutí exministra Jiřího Pospíšila o odvolání Rampuly z čela zastupitelství.