Jágr

Jágr v textech na iROZHLASU

Vítězem Zlaté hokejky se stal podvanácté v kariéře Jaromír Jágr

|Jakub Knoll |Hokej

Jaromír Jágr byl vyhlášen v karlovarském Grandhotelu Pupp vítězem ankety Zlatá hokejka, ve které se volí nejlepší hokejista uplynulé sezony. Hokejista Floridy Panthers získal tradiční cenu, která se uděluje již od roku 1969, podvanácté v kariéře. Druhé místo obsadil hráč San Jose Tomáš Hertl před třetím Tomášem Plekancem z Montrealu.

| ČTK, ČRo |Hokej

Jágr asistoval a v historické tabulce NHL se osamostatnil na třetím místě

Český hokejista Jaromír Jágr se díky jedné asistenci při prohře Floridy s Bostonem 4:5 v prodloužení osamostatnil na třetím místě historického bodování NHL. Čtyřiačtyřicetiletý český útočník přihrál v úvodní třetině na první gól Panterů, zaznamenal svůj 1851. bod a překonal tak Gordieho Howea, jehož v pátek dostihl. Na druhého Marka Messiera ztrácí 36 bodů.

|František Kuna, Jakub Knoll |Hokej

Jágr oslaví 44. narozeniny. Hokejové Kladno mu dalo dárek: vítězství v základní části

Jsou města, která prostě patří k hokeji. A je i dost takových, která sice mají úspěšnou historii, ale i tak hrají druhou nejvyšší soutěž. Třeba jako Kladno, tým Jaromíra Jágra. Útočník Floridy sleduje svoji kladenskou partu na dálku a k zítřejším 44. narozeninám dostal od Rytířů dárek - jistotu prvního místa v základní části první ligy.

Jágrovi bude 44 a stále 'válí'. Gretzky už v jeho věku nehrál, Lemieuxe brzdila zranění

|Simona Bartošová, František Kuna, Marcel Šulek, Jakub Knoll |Zprávy z domova

Hokejista Jaromír Jágr dál překvapuje NHL tím, jak dokáže hrát pár týdnů před svými 44. narozeninami. Z Čechů dal v této sezoně nejvíce gólů a pravidelně přepisuje žebříčky statisticky nejúspěšnějších hráčů. Z jeho čísel je navíc patrné, že si i v hokejově pokročilém věku drží vysokou produktivitu.

|Marek Augustin, Jakub Knoll |Hokej

Vyražené zuby Jágra na ledě neomezí. Osobní život by zranění komplikovat mohlo, říká zubař

Když si Jaromír Jágr před deseti lety zlomil malíček na mistrovství světa v Rakousku, čeští fanoušci neřešili skoro nic jiného. Teď slavný útočník ohromil i příznivce v Severní Americe. V duelu NHL jeho Floridy s Ottawou přispěl k výhře Panterů bez čtyř zubů, o které přišel během duelu. Místo oslav pak skončil v péči zubařů, Jágrových starých známých.

| ČTK |Hokej

Michálek vstřelil čtvrtý gól v sezoně a pomohl Ottawě k výhře, skóroval i Jágr

Jaromír Jágr pomohl Floridě gólem k jednomu bodu proti vedoucímu týmu Východní konference NHL. Nejstarší hokejista soutěže vyrovnal v 59. minutě na 4:4, ale tým New York Rangers nakonec vyhrál na ledě Panterů 5:4 v prodloužení. Milan Michálek dal jednu z branek Ottawy při vítězství 4:0 nad Philadelphií a brankář Ondřej Pavelec přispěl k výhře Winnipegu nad Arizonou 3:2. Do závěrečné třetiny už ale po srážce s útočníkem hostů Doanem nenastoupil.

Češi v NHL zářili. Mezi hvězdami utkání nechyběli ani Jágr s Mrázkem

Hned 24 týmů zasáhlo do bojů v úterních zápasech hokejové NHL. Vidět byli i čeští hokejisté, kteří se mezi střelce zapsali celkem pětkrát. Kromě dvougólového Martina Hanzala se střelecky prosadili také Jaromír Jágr, Martin Havlát a Milan Michálek. Brankář Detoritu Petr Mrázek si pak připsal první čisté konto v probíhající sezoně.

Jágr dál září v NHL, nejstarší hráč soutěže zařídil vítězství Floridy nad Buffalem 3:2

Jaromír Jágr zařídil vítězství Floridy nad Buffalem. Domácí tým vyhrál 3:2 a český hokejista dva góly dal a na třetí přihrál. Tomáš Fleischmann a Aleš Hemský zaznamenali branku a asistenci a také slavili vítězství. Hemský s Dallasem v Tampě 5:3, Fleischmann s Montrealem nad Rangers 3:0. Poslední gól Montrealu vstřelil Tomáš Plekanec.

|Petr Kadeřábek |Hokej

Jágr se zapojil do přípravy Kladna. Trenérům do práce nemluvím, někdy poradím

Když se Jaromír Jágr připravuje na sezonu v Čechách, zpravidla ho lze zastihnout na ledě v nočních hodinách tak, aby se lépe vyrovnal s časovým posunem po přeletu do zámoří. Letos je ale hodně vidět na ledě i při dopoledním tréninku kladenských Rytířů. Coby vlastník klubu sleduje, jak se tým chystá na start soutěže první ligy. Trenérům do jejich práce ale příliš nezasahuje.

|Filip Šedivý, Simona Bartošová |Hokej

Jágr dal gól a zase přepisoval historii. V NHL už je pátým nejlepším střelcem

Jaromír Jágr dal ve čtvrtečním zápase Floridy s Detroitem svůj už 718. gól v NHL, druhý po příchodu na Floridu. Jágr se tak osamostatnil před Philem Espositem na pátém místě historické tabulky střelců. Před nejproduktivnějším Evropanem slavné severoamerické soutěže je teď o 13 branek Marcel Dionne. Jágr přeskočil v letošním ročníku už druhou legendu ligy, když se koncem listopadu dostal před Mikea Gartnera.

| ČTK, kov |Hokej

Jágr zažil v dresu Floridy vítěznou premiéru, bodově se však neprosadil

Český hokejista Jaromír Jágr se při premiéře v dresu Floridy radoval s novými spoluhráči z výhry nad Buffalem 5:3. Třiačtyřicetiletá posila Panthers z New Jersey se bodově neprosadila, ale byla na ledě u obou přesilovkových gólů Brandona Pirriho ve druhé třetině. Florida přestřílela hostující hokejisty v poměru 47:14, nejhorší tým NHL držel gólman Michal Neuvirth.

|Martin Charvát, Simona Bartošová |Hokej

Konec přestupního období v NHL se blíží, tým může změnit i Jágr. Zatím mlčí

Hokejisté Jiří Sekáč a Jiří Tlustý byli v NHL v posledních dnech vyměněni do nových klubů a stejný osud možná čeká i další české hráče. Do konce přestupního období zbývá pět dní a nové angažmá shání agenti svým klientům ve dne v noci. Také pro Jaromíra Jágra stále platí, že tuto sezonu může, ale i nemusí dohrát v New Jersey Devils.

|Tomáš Lörincz, kov |Hokej

Cítím, že to po nemoci ještě není ono, říká Jágr o své formě

EXKLUZIVNĚ. Získat rozhovor s Jaromírem Jágrem po utkání NHL je prakticky nemožné, okamžitě po skončení zápasu mizí do posilovny a do tělocvičny a další desítky minut na sobě pracuje. Po posledním tréninku však splnil svůj slib a přišel za reportérem Českého rozhlasu. Vymínil si jedinou podmínku – žádné otázky na téma reprezentace.