Kateřina Emmons

|Jan Suchan, Nikola Šrámková |Zimní sporty

Olympijský vítěz ve střelbě Emmons se v Novém Městě na Moravě představil jako trenér biatlonistů

Kateřinu Emmons i se čtyřmi dětmi nechal doma u Plzně a sám vyrazil na biatlon. Její manžel, olympijský vítěz ve sportovní střelbě Matthew ale není v Novém Městě na Moravě jako fanoušek. Ve Vysočina Aréně chodil v týmovém oblečení Spojených států jako střelecký konzultant amerických biatlonistů.

|Jan Suchan, Marek Augustin |Ostatní sporty

Sportovním střelcům začíná MS. Kromě medailí se bude bojovat i o olympijské hry

Sportovním střelcům končí období relativního klidu. Poslední dva roky měli volnější, mohli se soustředit na trénink nebo si jako třeba Kateřina Emmons vybrat mateřskou pauzu. Dnes jim ale už v Granadě začíná mistrovství světa ve všech disciplínách, na kterém se bude bojovat o první účastnická místa na olympijské hry v Riu.

Emmonsovi fandí Plzni hlavně v hokeji, ale Kateřina pošle kvůli titulu Matta i na fotbal

|Jakub Kanta, Jan Suchan |Ostatní sporty

Plzeň a hlavní město českého sportu? Může to tak být! Před měsícem získali mistrovský titul hokejisté tamní Škody a večer je můžou napodobit fotbalisté Viktorie. Potřebují k tomu výhru nad Libercem nebo zaváhání Sparty v Teplicích. Držet palce Západočechům bude i další slavná plzeňská sportovkyně - olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons.

|Jan Suchan, Jakub Marek |Ostatní sporty

Střelci mají nová pravidla. Důvodem je snaha o setrvání v programu OH

Pokud sportovní střelbu sledujete jen na olympiádě, asi by vás v Riu čekal šok. Po Londýně si totiž mezinárodní federace řekla, že je třeba zatraktivnit pravidla. Ve všech disciplínách se teď střílí finálové položky od nuly a závodníci postupně odpadávají, dokud nezbude jen vítěz. Pistoláři a puškaři si odbyli velký test na Velké ceně Osvobození v Plzni, největších mezinárodních závodech pořádaných v Česku.

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Ostatní sporty

Střelba může letos strádat, Emmons i Marušková vynechávají sezonu

Když se řekne sportovní střelba, vybaví si asi většina z nás Kateřinu Emmons. Trojnásobná olympijská medailistka je snad jedinou opravdovou českou hvězdou tohoto sportu. Jenže letos si dává mateřskou pauzu, a protože ze zdravotních důvodů nezávodí ani další opora Lenka Marušková, může být tento rok pro českou střelbu trochu složitější.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Skvělý úspěch střelkyně Sýkorové, na OH vybojovala bronz

Českým sportovcům se dnes na olympiádě v Londýně daří skvěle. Další medaili do české sbírky přidala střelkyně Adéla Sýkorová, která vybojovala bronz v malorážce. Mezi nejlepších osm střelkyň se probojovala ze čtvrtého místa po kvalifikaci se ztrátou jediného bodu na bronzovou pozici, finále jí pak vyšlo výborně. Kateřina Emmons skončila po kolapsu v poslední, třetí části kvalifikace až dvaatřicátá.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Střelkyně Emmons na medaili ve vzduchovce nedosáhla, skončila čtvrtá

Česká střelkyně Kateřina Emmons zlatou medaili z Pekingu ve střelbě ze vzduchové pušky v Londýně neobhájila. Z kvalifikace sice do finále prošla, i když až v rozstřelu, jenomže v závěrečném boji o medaile se jí nepodařila poslední rána, kterou měla nejhorší ze všech, a nakonec skončila čtvrtá. Zlatou medaili vybojovala Číňanka I S'-ling, stříbro získala Sylwia Bogacká z Polska a bronz další Číňanka Jü Tan. Další česká střelkyně Adéla Sýkorová se do finále neprobojovala a skončila celkově jednatřicátá.