Sportovním střelcům začíná MS. Kromě medailí se bude bojovat i o olympijské hry

Sportovním střelcům končí období relativního klidu. Poslední dva roky měli volnější, mohli se soustředit na trénink nebo si jako třeba Kateřina Emmons vybrat mateřskou pauzu. Dnes jim ale už v Granadě začíná mistrovství světa ve všech disciplínách, na kterém se bude bojovat o první účastnická místa na olympijské hry v Riu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kostelecký předvádí správný střelecký postoj

David Kostelecký předvádí správný střelecký postoj | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

Ran z brokové pušky bylo nejen na střelnici Davida Kosteleckého v Holasicích u Brna slyšet v poslední době víc než dřív. I pro olympijského vítěze z Pekingu je účast na příštích Hrách velkým lákadlem.

„Jsem pořád profesionální sportovec a olympiáda je velká výzva. Na olympiádě jsem sice čtyřikrát byl, svoje touhy a ambice mám naplněny, ale cítím, že nejsem ještě úplně dole a dokážu se zamotat mezi ty nejlepší střelce,“ říká devětatřicetiletý David Kostelecký, majitel bronzové medaile z letošního mistrovství Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na světovém šampionátu v Granadě se bude bojovat také o účast na olympijských hrách

Také další z českých reprezentantů v disciplíně trap Jiří Lipták má za sebou v tomto roce jeden skvělý výsledek - vítězství na Světovém poháru v Pekingu.

„Ten nehlavnější závod teprve proběhne, takže napětí se stupňuje. I nejvíce přípravy jsme věnovali poslední fázi sezony. Trénovali jsme naplno, abychom nic nepodcenili. Měnili jsme také různé střelnice, abychom nasimulovali pozadí, které bude v Granadě,“ vysvětluje.

O poznání tišeji než na brokové střelnici v Holasicích se trénovalo na té vzduchovkové v Plzni. I přístup k boji o olympijská místa je u Svratky a Úslavy trochu jiný. Olympijské medailistky Kateřina Emmons s Adélou Sýkorovou ani nevěděly, kolik účastnických míst vlastně bude v Granadě ve hře.

„Trenéři jsou trochu nervóznější, ale já se snažím nepřipouštět si tlak. Času ke kvalifikaci bude příští rok docela dost,“ nenechává se nadcházejícím šampionátem stresovat Adéla Sýkorová.

„Je mi jedno, jestli v Granadě budou kvotaplaci. Beru to tak, jak mě to naučil taťka. Na olympiádu svými výkony patřím, takže se tam dříve, nebo později kvalifikuju,“ směje se Kateřina Emmons.

Později by znamenalo příští rok na Světových pohárech nebo jednom ze dvou evropských šampionátů, teď na šampionátu světovém bude ve hře podle jednotlivých disciplín od dvou do šesti účastnických míst, tzv. kvotaplaců. A kromě toho samozřejmě medaile.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme