kybernetický útok

|Štěpán Pokorný, Štěpán Sedláček, VM |Zprávy ze světa

Na favorita francouzských voleb útočí Rusové, tvrdí mluvčí kampaně. Absurdní, reaguje Kreml

Favorit francouzských prezidentských voleb, nezávislý kandidát Emmanuel Macron, je údajně neprávem očerňován v ruských státních médiích. Oznámil to představitel jeho kampaně Richard Ferrand, který také uvedl, že Macronova kampaň se stala terčem kybernetických útoků z Ruska. Moskva prý chce Macrona zdiskreditovat, Kreml to popírá.

|Jan Pokorný |Zprávy z domova

Hackeři vyčkávají, než bude v systému díra a pak udeří, tvrdí bezpečnostní specialista

ROZHOVOR. E-mailové účty ministerstva zahraničí napadli hackeři. Jeden z útoků prý byl úspěšný. Podle expertů jej musel spáchat jiný stát. Specialista pro kybernetickou bezpečnost ze společnosti CENDIS Aleš Špidla svého času vedl odbor kybernetické bezpečnosti na ministerstvu vnitra, kde také spolukoncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky na období 2011 a 2015 byl hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Studenti se zapojují do soutěže v kybernetické bezpečnosti. Test mohou vyplnit do 9. prosince

Čeští středoškoláci v těchto dnech soutěží ve znalostech, které se týkají kybernetické bezpečnosti. Do testování se zatím přihlásilo asi 400 žáků a další mají šanci test elektronicky vyplnit do 9. prosince. Podle organizátorů má tříkolová celorepubliková soutěž pomoct nejen mladým lidem. Pořadatelé doufají, že o tématech budou mluvit i se svými rodiči nebo prarodiči.