Autorka

Iveta Vávrová

Věk: ročník 1986

Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Ráda bych uvedla na pravou míru, že práce si vybrala mě. Jsem totiž od přírody zvědavá. Nedokážu si představit, že celý den sedím v kanceláři. Díky své práci poznávám zajímavá místa a lidi, kteří mě dál inspirují. A to mě baví!

Dosavadní kariéra: V médiích se pohybuji od roku 2005. Vyzkoušela jsem si práci s mikrofonem a televizní kamerou v soukromých stanicích. Posluchači Českého rozhlasu mě poprvé slyšeli v roce 2008 na vlnách pardubické stanice. V květnu 2015 jsem ale Pardubice vyměnila za Prahu a teď mě častěji naladíte na Radiožurnálu.

Pacovní náplň: Sice už pro reportáže nelezu na stometrový komín a nechodím s myslivci sčítat bažanty, ale stále hlídám hlavně novinky ze zdravotnictví, a tak se občas objevím v ordinacích lékařů, nemocnicích nebo v sanitkách.

Zájmy a záliby: Při výletu do přírody si vždycky báječně vyčistím hlavu. Ráda jezdím na kole a také neodmítám pozvání na tenis.

RSS autorky

Články autorky

|Iveta Vávrová |Ekonomika

Kvůli mrazům bude letošní zima stát domácnosti více. Promítnout se to může i do cen v příštím roce

Letošní zima by mohla zdražit ceny tepla a energií. Lidé kvůli mrazům více topí a to se odrazí na jejich účtech. Domácnosti, které topí plynem, kvůli chladným dnům zaplatí za vytápění průměrně možná i o 6 tisíc korun více než loni. Někteří dodavatelé energií dokonce odhadují, že se vyšší spotřeba promítne do cen, které domácnosti zaplatí v příštím roce.

|Iveta Vávrová |Ekonomika

Zdravotníkům v nemocnicích stoupnou platy o 10 %. Bude se to týkat jen státních zařízení, tvrdí kritici

Lékařům a sestrám v nemocnicích stoupnou od ledna platy o 10 %. Je to už po třetí v řadě. Podle kritiků z řad lékařské komory nebo Svazu českých a moravských nemocnic to ale personální krizi ve zdravotnictví nevyřeší. Ta teď doléhá i na soukromé lékaře, kteří stárnou a v některých oblastech musí lidé za praktickým lékařem dojíždět do vzdálenějších obcí. Mladé zdravotníky totiž lákají zajímavější pracovní podmínky do zahraničí.

| dab, Iveta Vávrová |Zprávy z domova

Pacientka žaluje VZP. Novou pomůcku usnadňující chůzi jí pojišťovna neproplatila, jiné ženě ano

Mladá žena, která trpí roztroušenou sklerózou, žaluje VZP kvůli odmítnutí péče. Pacientka žádala příspěvek na elektrický stimulátor, který jí usnadňuje chůzi. Ačkoliv jí lékař zařízení doporučil a schválil, pojišťovna příspěvek odmítla uhradit. Nedávno přitom jiné pacientce přiznala 75 % ceny. Paní Ivana se proto chce o zdravotní péči soudit.

| dab, Iveta Vávrová |Ekonomika

Letos si poprvé vyzkoušíme Vánoce bez nákupů. Některé obchody chtějí i přes zákaz otevřít

Letos poprvé lidé na vánoční výprodeje do velkých obchodů vyrazí až po svátcích, v pracovní dny. Ještě loni měly obchody už na Štěpána otevřeno a lákaly zákazníky na první povánoční slevy. Lidé tak přicházeli utrácet peníze, které dostali místo dárků pod stromeček, a čekali právě na výprodeje. Letos to bude jinak, alespoň částečně. Velké prodejny totiž musí zůstat zavřené.

|Iveta Vávrová, Václav Štefan |Zprávy z domova

Senátoři s Kuberou v čele podají ústavní stížnost proti zavírání obchodů o svátcích

K Ústavnímu soudu zamíří stížnost proti zavírání obchodů o vybraných svátcích. Podá ji skupina devatenácti senátorů v čele s Jaroslavem Kuberou z ODS, který ji v úterý představil na půdě horní komory. Zákon považují za diskriminační a protiústavní. O sedmi vybraných svátcích totiž musí mít po celý den zavřeno prodejny s plochou nad 200 metrů čtverečních.

|Iveta Vávrová |Zprávy z domova

Až čtvrtina lidí v Česku kupuje léky přes internet. Důvodem jsou výhodnější ceny i pohodlí

Vitamíny, doplňky stravy a hlavně volně prodejné léky nakupují Češi na internetu. Podle průzkumu společnosti Datamar to dělá až čtvrtina lidí. V online prodejnách hledají výhodnější ceny a také se jim líbí nákup zboží z pohodlí domova. Pokud ale potřebují odbornou radu, pro přípravky zamíří do klasické kamenné lékárny.

|Iveta Vávrová, Mikuláš Klang, Veronika Šírová |Regiony

Provozovatele letecké záchranky v Ústeckém kraji vybere nová komise. Ministerstvo zrušilo rozhodnutí o vítězi tendru

Ministerstvo zdravotnictví zrušilo rozhodnutí o vítězi tendru na provozování letecké záchranky v Ústeckém kraji. Provozovatele základny v Ústí nad Labem tak vybere nová komise. Předchozí tendr vyhrála slovenská společnost ATE, proti výsledku se ale další účastník soutěže odvolal k antimonopolnímu úřadu. Ten následně vydal předběžné opatření, podle kterého ministerstvo nesmělo smlouvu podepsat.