Mirek Topolánek

Politik a bývalý přededa vlády se narodil 15. května 1956 ve Vsetíně. V letech 2002-2010 šéfoval ODS a v období 2006-2009 zastával funkci premiéra. Po té byl z vedení ODS odejit a pracoval pro petrochemický průmysl. Od září 2011 je předsedou dozorčí rady Elektrárny Opatovice. V listopadu 2017 se rozhodl kandidovat na preezidenta.

Mirek Topolánek v textech na iROZHLASU

|Marie Bastlová |Zprávy z domova

Expremiér Topolánek se v nové knize opírá do Babiše, opozice i soudů. Dalíka označuje za oběť

Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek se rozhodl vydat knihu o svých časech v politice. Oglosoval nejdůležitější momenty své kariéry, své hlavní soupeře i spojence. Kniha vyjde ve čtvrtek, Český rozhlas měl ale možnost do ní nahlédnout a přináší výběr několika glos věnovaných Andreji Babišovi, Václavu Klausovi, Marku Dalíkovi i ODS.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud se vrací ke kauze nákupu pandurů. Vypovídat přišel i expremiér Topolánek

Městský soud v Praze se po víc než měsíční přestávce vrací ke kauze Pandur. Bývalý premiér Mirek Topolánek z ODS má objasnit pozadí sporné zakázky na obrněné transportéry. Ty si pořídila armáda za jeho vlády. Obžaloba viní Topolánkova někdejšího poradce, lobbistu Marka Dalíka, že si řekl za vyjednání zakázky o půlmiliardu korun.