Podle zjištění Radiožurnálu Autoklub utrácel veřejné peníze za jiné období a na jiné účely, než na které je od státu dostal. Navíc měl Autoklub nesrovnalosti v účetnictví.
Zakázku na Komplexní bezpečnostní systém za skoro 4,5 miliardy korun od pražského dopravního podniku získala v roce 2010 švédská firma Saab. Po dvou letech se jí ale vzdala. Důvod? Reputační riziko.
Nově obviněným je i spolek Orel Jednota Praha Balkán, který ovládal Vojtěch Flégl a přes který podle policie tekly veřejné peníze od svazu na soukromé účty stíhaných lidí.
Jiří Ovesný, velitel hasičů z Valašských Klobouků, kteří také zasahovali při požáru muničního skladu ve Vrběticích, svým rozhodnutím o stažení zachránil více než tři desítky životů svých kolegů.
Policisté považují za prokázané, že výbuchy uskutečnili příslušníci ruské vojenské rozvědky GRU. „Otázka zní, zda to skutečně udělali,“ pochybuje Miloš Zeman v rozhovoru pro Radiožurnál.
Po explozích muničních skladů ve Vrběticích chodil s kumpánem do areálu, který měl být přísně střežený. Kradli tam samopaly. Z každých tří poškozených skládali jeden plně funkční a ty pak prodávali.
Kauza výbuchů muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku měla obrovský dopad na českou politiku. Česko vyhostilo desítky ruských diplomatů, Kreml zařadil Českou republiku na seznam nepřátelských států.
Kriminalisté sice prohlásili za hlavní viníky výbuchů muničních skladů ve Vrběticích agenty ruské vojenské rozvědky GRU, jsou ale přesvědčeni, že jim někdo musel v Česku pomáhat.
Za hlavní viníky výbuchů muničních skladů ve Vrběticích policisté označili dva agenty ruské vojenské rozvědky GRU Anatolije Čepigu a Alexandera Miškina. Kde se v Česku pohybovali?
Vyšetřovatel David Olexa poskytl Radiožurnálu exkluzivní rozhovor pro podcastovou sérii „Akce: Výbuch“, která mapuje detaily největší špionážní operace ruské tajné služby v Česku.
Elena Šapošnikovová získala v roce 2004 české občanství. Jenže úředníci jí ho dát nechtěli, protože jim lhala. Šapošnikovová ale napsala dopis tehdejšímu ministru vnitra Stanislavu Grossovi.
Radiožurnál oslovil poslance ze zdravotního výboru, jestli by kontrola údajů v databázích neměla být povinnou součástí zdravotní prohlídky pro získání zbrojního průkazu. Většina z nich to ale odmítá.
Všechny inzeráty na první pohled vypadají jako běžná nabídka brigády, navíc se snadným výdělkem. A ještě jedno mají společné. „Vše je zákonné!“ ujišťuje uživatel „Freedom“.
Tragický případ, při němž střelec loni v prosinci zavraždil dva lidi, o týden později zastřelil svého otce a na filozofické fakultě v Praze dalších 14 lidí, odhaluje mezery ve zdravotnickém systému.
Tenisový boss Ivo Kaderka, jenž vládl českému tenisu přes 25 let, podal rezignaci. Od února ho policie stíhá za rozsáhlý dotační podvod a spolu s ním i další čtyři lidi a pět firem.
Podle zjištění Radiožurnálu se nervózní zaměstnanci svazu tázali advokátů, jak se mají chovat, až šéf svazu Ivo Kaderka vyjde z vazby. Ve vězení byl Kaderka od konce února kvůli obvinění z podvodu.
Vědecká rada nedoporučila jeho jmenování. Podnět jí dala rektorka školy Zuzana Kročová, která zpochybnila i proces habilitačního řízení včetně jeho délky.