rukojmí

|Anna Maňourová, Martin Svozílek |Regiony

OBRAZEM: Speciální jednotky cvičily vysvobození rukojmí z tramvaje

Speciální zásahové jednotky a Útvar rychlého nasazení se zúčastnily cvičení, které mělo otestovat schopnost jejich spolupráce. Na tramvajové smyčce u nádraží pražského Braníku se simulovala situace vysvobození rukojmí z tramvaje, kde je drželo šest ozbrojenců.

Při přepadu a následném osvobození restaurace v Dháce zemřelo 28 lidí včetně šesti útočníků

| ČTK, Zdeněk Novák |Zprávy ze světa

Útok na kavárnu v bangladéšské metropoli Dháce nepřežilo nejméně 28 lidí. Podle bangladéšské armády by zabití civilisté měli pocházet převážně z Itálie a Japonska. Do kavárny v diplomatické čtvrti Dháky vpadli ozbrojenci včera večer a zadrželi tam desítky lidí. V ranních hodinách se rukojmí pokusily osvobodit bangladéšské speciální jednotky. České ministerstvo zahraničí už potvrdilo, že mezi zemřelými nejsou žádní Češi.

| ČTK, ČRo |Zprávy ze světa

Teroristé v hlavním městě Mali stále zadržují 136 hotelových hostů. Na místě jsou mrtví a zranění

Speciální jednotka malijské armády zasahuje proti komandu, které v hotelu Radisson v Bamaku, hlavním městě Mali, zajalo na 170 lidí. Na místě jsou údajně nejméně tři mrtví. Desítky rukojmích už vojáci osvobodili. Sanitky odvážejí raněné, někteří jsou ve vážném stavu. Z hotelu se ozývá silná palba. Atentátníci se zabarikádovali v horním patře. K útoku se přihlásil Islámský stát i skupiny napojené na Al-Káidu. Podle svědků ozbrojení teroristé vešli do hotelu s pokřikem Bůh je veliký v arabštině. Podle agentury Reuters pak propustili několik lidí, kteří prokázali znalost koránu.

|Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Při operaci proti Al-Káidě zemřeli dva rukojmí, přiznal Obama a omluvil se

Dva muži držení jako rukojmí sítí Al-Káida na afghánsko-pákistánské hranici přišli o život při americkém protiteroristickém zásahu. Přiznal to americký prezident Barack Obama. Bílý dům se omluvil rodinám zabitých mužů, kteří pocházeli ze Spojených států a Itálie. Operace se podle americké vlády odehrála v lednu a provedly ji bezpilotní letouny.