střety

| ČTK |Zprávy ze světa

Příměří v Sýrii nevydrželo ani dvě hodiny. Porušily ho obě strany

Netrvalo to ani dvě hodiny a bojující strany v Sýrii porušily příměří, které oficiálně začalo o půlnoci místního času. V západosyrské provincii Hamá došlo ke střetům mezi povstalci a vládními vojsky věrnými režimu prezidenta Bašára Asada. Informovala o tom Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) s odvoláním na opoziční aktivisty. Na většině území je ale klid.

|Štěpán Macháček, mkp |Zprávy ze světa

Při střetech palestinské mládeže a izraelské armády nechybějí v Hebronu zranění a smrt

Izraelská armáda vtrhla ve čtvrtek do nemocnice Al-Ahlí v palestinském Hebronu. Dvacítka vojáků převlečených za Palestince přišla nad ránem zatknout pacienta, který údajně před dvěma týdny zaútočil nožem na židovského osadníka. Převlečení vojáci předstírali, že přivážejí na invalidním vozíku rodící ženu. Při zatýkání podezřelého pak na nemocničním pokoji zastřelili jeho bratrance. Podobné situace udržují v nejproblematičtějším palestinském městě neustálé napětí.

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Střety policistů a migrantů v Calais pokračují. Obyvatelé se necítí v bezpečí

Třetí noc za sebou pokračovaly v Calais na severu Francie srážky mezi migranty a policií. Strážci pořádku zatkli na 50 běženců a museli použít slzný plyn a vodní děla, aby situaci uklidnili. Rostoucí konfrontace mezi migranty a policií znepokojuje i obyvatele města. Starostka Calais požádala o nasazení armády, která by mohla situaci uklidnit.

|Ondřej Bouda |Zprávy ze světa

V Kyjevě by proruského separatistu pohledal. Ne všichni tu ale souhlasí s boji na jihovýchodě země

Už zítra čekají Ukrajinu předčasné prezidentské volby. Na jihovýchodě země se ale bojuje, jak proruští separatisté, tak vládní jednotky tu stupňují snahu ovládnout co největší území. Ti první proto, že chtějí volby překazit, druzí se zase snaží umožnit účast v nich co největšímu počtu lidí. Obě strany už řadu dní hlásí rostoucí počet mrtvých a raněných. Lidé na kyjevském Majdanu mají na krvavé střety vlastní názor.