U2

|Zdeněk Přidal |Hudba

U2 slaví 40. výročí. Původně punková kapela svoji kariéru nastartovala v 80. letech

Přesně před čtyřiceti lety se sešli na první zkoušce členové irské rockové skupiny Larry Mullen Band, brzy si ale změnili název na U2 a pokusili se navázat na to nejlepší z ostrovního punku. Kritiku a publikum to ale příliš nepřesvědčilo. Osmdesátá léta vše změnila, v roce 1987 se U2 celosvětově prosadili vydáním desky The Joshua Tree. Celkem se jí prodalo 25 milionů kopií.

|Simona Bartošová, Tea Veseláková |Hudba

Streets of Surrender jako SOS. Bono vzdává v nové písni hold Paříži

Irští U2 se vrátili do Paříže, aby tam odehráli dva koncerty, které v listopadu posunuli kvůli teroristickým útokům. „Dnes jsme všichni Pařížané,“ pozdravil frontman skupiny Bono Vox 16tisícové publikum. Série atentátů ho inspirovala k nové písni Streets of Surrender. Název je symbolický – první písmena totiž dávají dohromady zkratku tísňového signálu SOS.

|Lubica Bergmanová, Tomáš Turek, Simona Bartošová |Hudba

U2 vyrážejí na světové turné. Do Česka nepřijedou, zahrají ale třeba v Berlíně

Irská rocková kapela U2 vyráží na světové turné s deskou Songs of Innocence, která vyšla v říjnu. Původně kapela plánovala 38 koncertů, ale protože byly lístky během několika hodin vyprodány, rozhodli se U2 přidat další vystoupení. Dnes a zítra zahrají v kanadském Vancouveru, do Evropy zamíří v září. Českou republiku skupina mine, fanoušci mohou ale vyrazit na koncert například do Berlína ve dnech 24. až 29. září.