Spisovatelka Iva Pekárková se vrátila z několikatýdenního pobytu na Ukrajině. „V Charkově neustále zní poplachy,“ řekla v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.
Generál František Slunečko byl jedním z velitelů Obrany národa - vojenské protikomunistické odbojové organizace za druhé světové války. Šest let dokázal přežít v ilegalitě.
Skoro polovina Poláků se podle výzkumu United Surveys obává ruského útoku. Pro případ napadení ale podle odborníků na civilní ochranu není v zemi dost krytů.
Dub za druhé světové války zachránil život židovským bratrům, kteří se schovávali před pronásledováním v jeho dutině. Dlouholetá pověst se nedávno stala pravdivou. Výzkumníci shromáždili důkazy.
Tokio svolalo zasedání národní bezpečnostní rady a vyjádřilo „silný protest“. Soul test rakety označil za jasné porušení rezolucí Rady bezpečnosti OSN a také svolal zasedání své bezpečnostní rady.
Dcera Sergeje Skripala, která byla počátkem března spolu se svým otcem na jihu Anglie otrávena látkou Novičok, odmítla nabídku konzulární pomoci ze strany ruského velvyslanectví v Londýně.
Zakladatel takzvaného Islámského státu Abú Bakr Bagdádí se nejspíš skrývá v údolí Eufratu na pomezí Sýrie a Iráku. Myslí si to velitel mezinárodní koalice Islámskému státu Stephen Townsend.
Chtěla být spisovatelkou už jako mladé děvče a její knížka oslovila miliony čtenářů po celém světě. Jmenovala se Anna Franková. Ve svém deníku popisuje ukrývání dvou židovských rodin v jednom domě v Amsterdamu. Vydání knížky se nedočkala. Je to právě 70 let, co zahynula v koncentračním táboře Bergen-Belsen měsíc před jeho osvobozením. V domě, kde za války žila, je stále cítit úzkost, kterou rodiny Frankových a Pelsových zažívaly.
Druhý den trvá příměří mezi radikálním hnutím Hamas a Izraelem a v Egyptě se jedná o jeho trvalejší podobě. Lidé žijící v těsné blízkosti hranic s pásmem Gazy ale nevěří, že klid zbraní opravdu vydrží. Jejich město je už čtrnáct let terčem raket, které sem vystřelují radikálové z Gazy. Už 14 let tak žijí v neustálém strachu. Jen letos dopadlo na izraelský Sderot a okolí 680 raketových střel.
Zatímco palestinští civilisté umírají při náletech izraelského letectva v husté zástavbě přelidněné Gazy, v Izraeli se lidé cítí o poznání bezpečněji, protože je proti střelám chrání účinný protiraketový štít. Útoky raketami tam přesto neberou na lehkou váhu. O tom se ve městě Ašdod na jihu Izraele přesvědčil i blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Štěpán Macháček.