Na pomerančovou kůži zabírá zejména pravidelná péče

V letní sezóně by jistě každá žena ráda sáhla po nějakém účinném prostředku proti celulitidě. Žádná zázračná pilulka, která by jednou pro vždy zlikvidovala hrbolky na kůži, však bohužel neexistuje. Takzvaná pomerančová kůže trápí ženy všech postav - od štíhlých až po ty, které mají nějaké to kilo navíc. Jednou z možností, jak celulitidu alespoň omezit, jsou pravidelné masáže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

celulitida

„V povědomí žen je zejména lymfodrenáž – manuální nebo přístrojová. Lze volit i kombinaci. Přístroje jsou vždycky trošku levnější než ty lidské ruce. Jde o to, aby si žena vychodila tu kúru těch lymfodrenáží stávající z 10-12 návštěv, aby to bylo během 2-3 týdnů rychle za sebou, aby to mělo správný efekt,“ představuje kúru masérka Dana Vargová.

Anticelulitidní masáže mají za cíl drenáží účinky: prokrvit pokožku, zrychlit metabolismus, vyplavení škodlivých látek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dana Vargová představuje účinnou kúru na odstranění celulitidy

Masáže ovšem nejsou samospasitelné. Žena by ovšem neměla spoléhat pouze na masáže, ale měla by uzpůsobit i stravu a pitný režim, který je hodně důležitý pro odplavení škodlivých látek.

Důležitý je také pohyb a domácí masáže při sprchování pro prokrvení a zrychlení metabolismu pokožky.

K ošetření celulitidní pokožky je možné použít také pomůcky. Dle Dany Vargové jsou vhodnější kartáe s bodlinkami. „Kdybychom neustále ošetřovali pokožku nějakými drsnými rukavicemi nebo žínkami, tak bychom tu pokožku na nohou hodně přesušovaly a to není dobře,“ upozorňuje Vargová.

Pečovat o pokožku se však musí pravidelně. Pouze pravidelnost nese své ovoce.

Andrea Skalická, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme