Autor

Šárka Fenyková

Editorka, moderátorka, redaktorka, autorka divadelních her pro děti i dospělé se vztahem k přírodě, protože vystudovala Zahradní a krajinářskou architekturu na MZLU, a také máma dvou dětí.

Do světa médií vstoupila v roce 2002 jako moderátorka brněnského Rádia Petrov.

Součástí Českého rozhlasu je od 1. května 2004. Rok pracovala jako redaktorka zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu Brno. V Praze začala pracovat se startem Rádia Česko, kde byla redaktorkou, moderátorkou, editorkou a autorkou pořadů Výročí týdne, Vernisáž a Kronika Rádia Česko. Tři roky připravovala vysílání pro stanici Českého rozhlasu určené dětem – Rádio Junior. V současné době je editorkou a moderátorkou Českého rozhlasu Plus.

RSS autora

Články autora

|Marie Matúšů, Šárka Fenyková |Zprávy z domova

Deníky komentují úmysl Roberta Gatese, pozvat do Brd ruské experty

Většina celostátních českých deníků věnuje alespoň jeden článek na úvodní straně včerejší návštěvě amerického ministra obrany Roberta Gatese. I vzhledem k minulosti zní titulky: "Gates zve Rusy do Česka", "U radaru mají být i Rusové" nebo "Chci pozvat do Brd Rusy, řekl Gates" , dost úderně. Nicméně články v podstatě jen reflektují včerejší Gatesovu návštěvu, na které se ministr zmínil o tom, že by, pokud s tím bude česká strana souhlasit, mohli Američané umožnit na základně pobyt i ruským vojenským expertům. A ještě jedna událost se dostala do všech novin - sportovním rubrikám vévodí titulky poukazující na včerejší debakl Slávie v Lize mistrů.

|Marián Vojtek, Šárka Fenyková |Zprávy z domova

LN: Petr Kott končí ve funkci ředitele středočeské VZP

Většina celostátních deníků se dnes zmiňuje o snaze bývalého ministra zahraničí a disidenta Jiřího Diensbiera sbírat podporu pro prezidentské volby. Lidové noviny například píší, že za jeho kandidaturu lobbuje v parlamentu několikačlenný neformální tým. Mladá fronta Dnes přináší rozhovor, ve kterém Jiří Diensbier připouští, že hlavním motivem jeho snahy je zabránit tomu, aby Václav Klaus nadále šířil ve společnosti negativní atmosféru.