Při výstupu ve Vysokých Tatrách zemřel český turista

Při výstupu ve Vysokých Tatrách zahynul český turista. Na horolezecké túře takzvanou Puškášovou cestou z dosud neznámých důvodů vypadl z horské stěny a následný stometrový pád nepřežil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tatry | Foto: Krystyna Krauze

Neštěstí slovenské záchranné službě nahlásili dva jeho kamarádi. Jeden z nich slezl sám zpět do doliny, druhého museli pomocí lanové techniky spustit do bezpečí záchranáři.

Náročnost Puškášovy cesty Radiožurnálu přiblížil bývalý vedoucí bezpečnostní komise Českého horolezeckého svazu Tomáš Frank.

„Jednalo se o cestu klasifikovanou zřejmě třetím stupněm obtížnosti, což už je horolezecká cesta. Pokud to byl turista bez horolezeckých zkušeností, pak by měl být jištěný. Pokud to byl horolezec tak trojka je ještě pořád terén, ve kterém se běžně chodí bez zajištěný,“ řekl Frank.

Také minulý víkend zahynul ve Vysokých tatrách jeden český turista, kterého zasypala lavina. Stalo se to při sestupu ze sedla Prielom k Zbojnické chatě ve Velké studené dolině.

ČTK, Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme