Politické strany oslavily v Praze 1. máj, na setkání přišly stovky lidí

Česko slaví svátek práce a tedy i 1. máj. Každý si tento den připomíná jinak. Kromě zamilovaných dnes v Praze slavily také politické strany, které pořádaly tradiční setkání s veřejností. Vyrazily na ně stovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka | Zdroj: ČTK

Jako první dnes na pražském Výstavišti začala oslavovat 1. máj Komunistická strana Čech a Moravy. Komunisté začali slavit krátce po deváté hodině, kdy na úvod zazněla Píseň práce. Na setkání dorazili stovky příznivců KSČM. U vchodu ale komunisty vítala i skupina jejich odpůrců.

Oslavy 1. máje zahájili také sociální demokraté, a to na Střeleckém ostrově v Praze pod názvem 1. máj - svátek lásky, práce a lidské solidarity. Na akci dorazila asi stovka příznivců ČSSD a také premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který vyzdvihl úspěchy vlády za prvních sto dnů jejího vládnutí.


Po poledni oslavy 1. máje začala oslavovat také TOP 09, konkrétně u horní zastávky lanové dráhy na Petříně. O Petřín se s TOP 09 dělila ODS, která měla své stanoviště pod kopcem, u dolní stanice lanovky. U stánků občanských demokratů se pohybovali hlavně sympatizanti ODS.

Ve 14 hodin zahájilo prvomájové setkání také hnutí ANO, a to na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Na místo dorazily během dne stovky lidí, osobně přijel také šéf hnutí a ministr financí Andrej Babiš.

Setkání komplikovalo pouze počasí. Dopoledne bylo v Praze převážně slunečno, po 14 hodině se ale objevovaly přívalové deště, které ale většinou trvaly jen chvíli.

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme