Na účet desetileté dcery funkcionáře FIFA někdo poslal 2 miliony liber

Na bankovní konto dcery brazilského člena výkonného výboru FIFA Ricarda Teixeiry přišly v roce 2011 dva miliony liber. Zjistil to britský Daily Telegraph s tím, že dívce bylo v době transakce teprve 10 let. Deník dává platbu do souvislosti se sporným rozhodnutím udělit pořadatelství fotbalového mistrovství světa Kataru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britské libry | Foto: Free Digital Photos, Keattikorn

Ricardo Teixeira byl členem výkonného výboru FIFA 22 let a opakovaně ho spojovali s korupcí. Nedávno přesídlil do amerického Miami poté, co jeho aktivity začala prošetřovat brazilská policie.

Teixeiru má v hledáčku taky hlavní vyšetřovatel etické komise FIFA Michael Garcia. Daily Telegraph naznačuje, že se podezřelá platba týká kontroverzního přidělení pořadatelství fotbalového mistrovství světa Kataru a Rusku. Na něm se brazilský funkcionář podílel.

Britský deník předpokládá, že peníze na účet Teixeirovy dcery nejspíš poslal Brazilcův obchodní partner, bývalý prezident FC Barcelona Sandro Rosell. V prosinci 2010 Barcelona uzavřela sponzorskou smlouvu s Qatar Foundation, která se změnila v tříletý kontrakt s Qatar Airways.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme