Stovkám lidí hrozí exekuce kvůli registraci na webu Sousedské služby

Na internetu hledali práci, žádnou nesehnali a teď jim ještě hrozí exekuce. Do takové situace se dostalo přes 800 bývalých klientů portálu Sousedské služby. Firma po nich vymáhá poplatek za zprostředkování služeb a přes soud jim rozesílá takzvaný platební rozkaz. Lidé mají jen 15 dnů na podání odporu, jinak jim hrozí i zabavení majetku. Společnost odmítá, že by klienty podvedla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítač, internet, klávesnice (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Pětadvacetiletá prodavačka Radka z Prahy hledala práci. Zaujal ji inzerát v novinách, které rozdávají v metru. Firma Sousedské služby v něm nabízela, že lidem zprostředkuje práci. Radka do firmy zavolala a domluvila si schůzku.

„Pak nám dali podepsat smlouvy. Já jsem ji četla, ale panu jednateli se to asi nelíbilo, tak mě vyrušil a řekl: nezdržujete a podepište to,“ vzpomíná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stovkám lidí, kteří byli v registraci firmy ‘Sousedské služby‘ hrozí exekuce. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Zuzana Petráňová.

Smlouvu nakonec podepsala. Firma jí ale údajně dala jen část a Radka tvrdí, že tak neměla číslo účtu a ani nevěděla, kolik peněz má poslat. Snažila se prý se společností spojit, ale neúspěšně.

Že by firma s lidmi nekomunikovala, ale jednatel společnosti Miloslav Krátký odmítá. „Kdokoliv napíše na naši jedinou e-mailovou adresu, není možné tvrdit, že nás nezastihne,“ tvrdí.

Firma teď po Radce a dalších stovkách lidí vymáhá poplatek za zprostředkování služeb. Prostřednictvím okresního soudu v Bruntále jim rozesílá platební rozkazy ve výši tisíců korun.

„Bylo podaných asi 800 návrhů na vydání platebního rozkazu,“ potvrzuje místopředsedkyně soudu Monika Kotrlová.

Všem, kterým v tomto případě exekuce hrozí, se snaží poradit sdružení Společná obrana proti podvodníkům. Její předsedkyně Světlana Glaserová upozorňuje, že lidé by neměli platební rozkaz ignorovat a měli by kontaktovat soud.

„Když se na platební rozkaz nereaguje do 15 dnů odporem, automaticky se stává exekučním titulem. A ti lidé riskují, že by mohli spadnout do exekuce,“ varuje.

Společnost už před soudem jednou prohrála a klientka nemusela dluh platit. Miloslav Krátký web provozuje dál a také 'radí' lidem, jak se do roka stát milionářem.

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme