Plzeň a Boleslav čekají na rozhodnutí odvolací komise

Body do tabulky hokejové Tipsport extraligy dnes budou v sázce nejen v pražské Tesla Aréně, kde Sparta hostí v předehrávce 32. kola Kometu Brno, ale také na jiném místě. Odvolací komise Asociace profesionálních klubů začne totiž dopoledne projednávat odvolání Plzně a Mladé Boleslavi proti nedávnému verdiktu v takzvané "registrační kauze".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

Připomeňme pro jistotu, že vedení APK nedávno potrestalo odpočtem bodů tři kluby, které se provinily chybami při registraci hráčů. Zatímco vedení Kladna trest přijalo, Mladá Boleslav a Plzeň, které přišly o podstatně větší porci bodů, využily možnosti odvolání. Mezitím si ale oba týmy musely zvykat na opravenou tabulku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeň a Boleslav čekají na rozhodnutí odvolací komise

"Myslím si, že to bylo o tom, přehodnotit cíle, které jsme si dali. Měli jsme cíl být do šestého místa a teď jsme to změnili na desáté místo," říká plzeňský trenér Marian Jelínek na adresu svého týmu, který v minulých kolech dokazoval, že neztratil chuť bojovat o místo v play off.

"Když přičtete devatenáct bodů , respektive my jsme administrativníma chybami ztratili dvacet, bral bych to jako vynikající výsledek se do desítky dostat." Už ve chvíli, kdy ředitel Asociace profesionálních klubů Stanislav Šulc rozhodl o postihu pro zmíněné kluby, připojil ke svému verdiktu dovětek.

"Samozřejmě právo odvolat se tady je, APK na to má Odvolací komisi a je potom na ní, jak s tím odvoláním naloží." Pro pořádek zopakujme, že ředitel APK dnes bude sledovat debatu odvolací komise jen zpovzdálí. "Odvolací komise je nezávislá, já jejím členem nejsem a nechci jakkoliv spekulovat a vyjadřovat svůj názor na to, jaké mají kluby šance."

O stanovisku odvolací komise k trestům vyneseným v registrační kauze rozhodnou tři její členové - Mojmír Šatava, Martin Urban a Vladimír Šubrt. Je docela pravděpodobné, že už před zápasem Sparty s Kometou Brno, který začíná v 18,10 budou mít fanoušci obou týmů o čem debatovat. A samozřejmě že nejen oni.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme