Premiéra v Grand Prix vyšla volejbalistkám skvěle, porazily Portoriko 3:0

Českým volejbalistkám vyšla na jedničku premiéra ve světové Grand Prix, když v úvodním zápase porazily ve skupině B Portoriko 3:0 na sety. Tým trenéra Parisiho si se soupeřkami poradil jednoznačně i přes to, že mu chybí zraněná smečařka Helena Havelková.

Utkání skupiny C Evropské ligy volejbalistek, Česká republika - Izrael 1. června v Brně. Tým ČR, zleva Helena Havelková, Julie Jašová, Aneta Havlíčková, Kristýna Pastulová, Lucie Muhlsteinová | Zdroj: ČTK

Portoriko je přitom ve světovém žebříčku o šest příček výše postavené než Česká republika, na palubovce ale jednoznačně dominovaly Češky, které v prvním setu dokonce dovolily soupeřkám uhrát jen 14 bodů.

Herní výpadek českého týmu přišel jen ve druhé sadě, Češky ale měly už v tu chvíli vytvořený dostatečný náskok a set tak dovedly do vítězného konce. Také třetí sada vyzněla jednoznačně pro svěřenkyně italského trenéra Parisiho, které v utkání těžily hlavně z výborného bloku. Česko vyhrálo nad Portorikem po hodině a 11 minutách hry.

Češky teď čekají další zápasy, proti mistryním Evropy ze Srbska a Dominikánské republice. Poté absolvují ještě turnaje v Hongkongu a Japonsku. Na závěrečný turnaj postoupí pět z dvaceti týmů, pořádající Japonsko má účast jistou.