Autor

Tomáš Kremr

Životní motto:
Nejspíš nemám žádné. Ale vím, že ani v nejtěžších situacích neuškodí udržet si smysl pro humor.

Co dělám v rozhlase:
Jako redaktor zpravodajství sleduji všemožné dění v Brně. Zajímám se zejména o témata z městských částí, politiky nebo z brněnského výstaviště.

Před rozhlasem:
Vyzkoušel jsem si práci v novinách i na webu. Několik let jsem aktivně překládal zahraniční seriály a také o nich psal. Toho se v menší míře držím i dnes.

Co mě baví:
Zbožňuji televizní seriály a hudební koncerty. Rád cestuji a hledám zajímavé podniky s dobrým jídlem a pitím. Ze sportů holduji lyžování a lenošení. Starám se o afrického bělobřichého ježka Felixe.

RSS autora

Články autora

|Jan Boček, Jan Cibulka, Tomáš Kremr |Zprávy z domova

Brno ve sporu s Českou poštou. Pobočky jsou o víkendu ve dvou třetinách města zavřené

MAPA: V Brně si stěžují na nedostatečné služby České pošty. Ve městě je podle některých městských částí málo poboček. Obyvatelé Medlánek například sepsali petici, aby tam vznikla samostatná pobočka. Brněnští starostové teď vyzývají zástupce České pošty, aby situaci řešili. Mluvčí státního podniku Matyáš Vitík tvrdí, že současná síť poštovních poboček v Brně je dostatečná. Pošta chce podle něj své pobočky zkvalitňovat, ne jejich počty rozšiřovat.

|Tomáš Kremr |Regiony

Jako ve Stínadlech. Nadšenci prolézají i brněnské podzemí, někdy netuší, kde vylezou

Tak jako Rychlé šípy objevovaly Stínadla, objevuje skupina nazvaná Správným směrem neznámá místa v Brně. Nadšenci inspirovaní právě foglarovkami se každý týden vydávají prozkoumat tajemná místa. Často nahlížejí třeba do podzemí, ale dohody se správci jim odkrývají i další nezvyklé pohledy. Fotografie „zajímavostí z podzemí i nadzemí“ navíc sdílí na vlastních stránkách.

|Anna Kottová, Tomáš Kremr |Zprávy z domova

Pomočená zeď nebo oříšky v podchodu. Čichová mapa představuje vůně a zápachy Brna

V podchodu pod nádražím voní oříšky, nedaleko naopak nelibě páchne pomočená zeď. Brněnští studenti sestavují takzvanou čichovou mapu jihomoravské metropole. Záznam může přidat každý, zatím se jich sešlo několik stovek. Studenti je na jaře vyhodnotí a předloží zástupcům brněnského magistrátu s výzvou, aby se pokusil vybraná místa zlepšit. K vonícím místům pak chtějí organizovat vycházky.