V Česku začne vycházet módní časopis Vogue, prodávat se začne v srpnu

V České republice bude vycházet časopis Vogue, který se zaměřuje na módu a životní styl. Informoval o tom odborný server businessoffashion.com s odvoláním na zástupkyni vydavatelství Condé Nast International (CNI). První, zářijové číslo se má na stáncích objevit v srpnu. Měsíčník bude v češtině k dispozici i čtenářům na Slovensku, dostupný bude i v digitální podobě. Licenci pro českou mutaci získala firma V24 Media.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obálka časopisu Vogue v novinovém stánku (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Česká mutace Vogue bude 24. národní verzí magazínu, který nyní začal vycházet i v Polsku. V České republice a na Slovensku je podle prohlášení šéfa CNI Jonathana Newhouse „silná poptávka“ po luxusním zboží.

Časopis Vogue slaví sto let britské verze, na titulní straně se objeví vévodkyně Kate

Číst článek

Server businessoffashion.com podotýká, že CNI chce zužitkovat nejen silnou ekonomiku obou zemí, ale i fakt, že v Česku existuje „dynamická návrhářská scéna“ a pořádá se zde například týden módy Prague Fashion Week, který umožňuje domácím talentům se zviditelnit.

„Mou představou je, že Vogue Česko a Slovensko poskytne prostor místním módním návrhářům a umělcům, aby mohli představit svůj jedinečný styl a přístup, který je odrazem současné české a slovenské kultury,“ uvedla v prohlášení spoluzakladatelka a ředitelka V24 Media Michaela Seewald.

Podle businessoffashion.com zatím není známo, kdo časopis povede. Server mediaguru.cz napsal, že šéfredaktorkou magazínu bude podle neoficiálních informací bývalá šéfredaktorka Elle Andrea Běhounková.

V Polsku vzbudila pozornost první obálka polského vydání s ikonickým varšavským Palácem kultury a vědy. Na sítích se záhy objevily desítky parodií.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme