Hejtmani v Jihlavě projednají čerpání evropských dotací. Pozvání přijal i premiér

O špatném hospodaření s evropskými dotacemi budou dnes v Jihlavě jednat hejtmani s premiérem Petrem Nečasem. Ministerstvo financí u některých operačních programů dotace kvůli chybám při výběrových řízeních už pozastavilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finance, peníze | Foto: Free Digital Photos

Ministerstvo financí pozastavilo proplácení evropských peněz u operačních programů Jihozápad, Severovýchod nebo Moravskoslezsko.

Vysočina, kde se dnešní setkání koná, se podle hejtmana Jiřího Běhounka pozastavení dotací zatím bát nemusí.

„Kraj Vysočina společně s Jihomoravským krajem sdružené v Jihovýchod neměly zatím žádný větší problém. Pokud nebudou některé účelové kontroly, které bohužel vnímáme negativně ze strany ministerstva financí, tak by nemělo hrozit, že bychom nějaké větší peníze vraceli,“ řekl Běhounek.

Za klíčové téma dnešní schůzky označil hospodaření s dotacemi předseda Asociace krajů České republiky a Jihomoravský hejtman Michal Hašek.

„Já doufám, že se nám podaří v korektní diskusi najít nějaká východiska pro maximální dočerpání evropských fondů. Naše teze je jednoduchá – je zbytečné vracet jakékoli euro zpátky do Bruselu. V době hospodářské krize chceme, aby byly operační programy maximálně vyčerpány, abychom podpořili regionální národní ekonomiku a abychom podpořili zaměstnanost,“ uvedl.

Stav získávání dotací z evropských fondů v ČR | Foto: ČTK

Lucie Maxová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme