Ředitel TV Nova byl obviněn z poškozování věřitele

Vladimír Železný je stíhán kvůli dluhu ve výši 23 milionů dolarů vůči společnosti CME. Státní zástupkyně rozhodla, že ředitel televize Nova bude stíhán na svobodě. Za trestný čin poškozování věřitele mu hrozí až osm let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimíra Železného od rána vyslýchala policie. Podle mluvčí Úřadu vyšetřování Soni Jindrákové se při vyslechu vyjadřoval k výsledkům smírčího soudu se společností CME, k jednotlivým smlouvám a také k dovozu obrazů. Generální ředitelství cel totiž na něj podalo trestní oznámení kvůli podezření z daňovových úniků.

Vladimír Železný se k obvinění odmítl vyjádřit. Podle mluvčího společnosti CET 21 Martina Chalupského se právníci ředitele Novy domnívají, že obvinění je neopodstatněné.

Vladimír Železný navíc nesmí nakládat se svým podílem ve společnosti CET 21, která vlastní licenci na vysílání Novy. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1. Jeho místopředseda Jaromír Jirsa Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil, že soud vyšel z návrhu Finančního úřadu pro Prahu 6, kterému Železný dluží na daních za rok 1997 přes 50 milionů korun. Exekuce se podle něj týká obchodního podílu Vladimíra Železného. Z něj mají být uspokojeny dluhy, které má šéf TV Nova u společnosti CME a Finančního úřadu pro Prahu 6.

Milan Kopp, Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme