Soukup končí v představenstvu TV Barrandov. Nahradí ho Čermák, rozhodla o tom valná většina

Podnikatel Jan Čermák v jednočlenném představenstvu společnosti Barrandov Televizní Studio nahradil Jaromíra Soukupa, rozhodla před měsícem valná hromada firmy. Zápis z ní byl v pátek zveřejněn ve Sbírce listin. Čermák tak dotáhl ovládnutí zadlužené televize Barrandov, jejímž je Barrandov Televizní studio provozovatelem. Čermák řekl, že ve společnosti „nad propastí“ je potřeba minimálně rok tvrdé práce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Soukup

„Pokud hledáte konflikt mezi partnery, nenajdete ho. Ostatní jsou interní věci mezi námi,“ uvedl Soukup | Zdroj: TV Barrandov

„Nemám pocit satisfakce, jsem unavený. Byl to složitý a dlouhý proces a vím, že nás čeká ještě minimálně rok tvrdé práce,“ uvedl Čermák pro server Deník N. „Převzali jsme vládu. Ovšem nad společností, která má několik set milionů dluhů a visí nad propastí,“ dodal.

„Pokud hledáte konflikt mezi partnery, nenajdete ho. Ostatní jsou interní věci mezi námi,“ podotkl Soukup.

Převzetí podílu a manažerské změny se uskutečnily podle Čermáka po korektní vzájemné dohodě obou stran.

Soukup už nebude jediným jednatelem Empresa Media, poloviční podíl ve skupině získal Čermák

Číst článek

„S jediným vlastníkem je jednodušší řízení, jednání s věřiteli a realizace reorganizačního plánu, strukturování investic. Chceme televizi ekonomicky stabilizovat, v čemž je zásadní krok úspěšná reorganizace. Současně s tím pak dál posilovat její program, aby rostl podíl na sledovanosti a tím i příjmová stránka. Ve střednědobém horizontu plánujeme ozdravenou a silnou televizi prodat. Akvizice podobných aktiv, jejich ozdravení a následný prodej je základ byznys modelu skupiny S24,“ řekl Čermák.

V květnu Čermák ovládl Soukupovu společnost Empresa Media, která televizi vlastní. V Emprese je Soukup stále vedený jako jeden ze dvou členů představenstva spolu s Čermákem.

Na valné hromadě Barrandov TS byli podle notářského zápisu přítomni vlastníci více než 80 procent akcií. Pro odvolání Soukupa hlasovalo 100 procent přítomných. V Evidenci skutečných majitelů je Soukup vedený jako nepřímý vlastník. Prostřednictvím Emresy ovládá v televizi 99 procent.

Mění se i dozorčí rady

Valná hromada zároveň odvolala z dozorčí rady bývalou provozní ředitelku mediální agentury Médea Jitku Věkovou a na její místo zvolila Andreu Miu Geyer, která nyní stojí v čele vydavatelství Empresa Media a je generální ředitelkou Čermákovy společnosti S24.

Geyer ve zprávě zaměstnancům uvedla, že v horizontu dní předloží Barrandov TS reorganizační plán. „Jeho cílem je vyřešit nároky věřitelů a ozdravenou společnost rozvíjet v souladu s potenciálem, který dle našeho názoru rozhodně má,“ uvedla Geyer. Podle ní televizi čeká období, kdy bude „bojovat“ za výrazně větší podíl na trhu.

Televize Barrandov má obnovené dodávky elektřiny. Rozhodl o tom soud v předběžném opatření

Číst článek

Čermák již od podzimu loňského roku v Emprese vlastnil poloviční podíl a zajišťoval provozní financování televize. Dříve uvedl, že skupinu čeká reorganizace, stabilizace a ozdravení hodnotných aktiv.

Barrandov Televizní Studio získalo na konci letošního února tříměsíční ochranu před věřiteli, kterým v té době dlužilo 991 milionů korun. Následně v březnu soud schválil moratorium i pro firmu Media master, která zajišťuje reklamu pro programy televize Barrandov.

Barrandov TS v současnosti vysílá televizní programy TV Barrandov, Krimi Barrandov a Kino Barrandov. Ty měly v dubnu podle měření Asociace televizních organizací podíl na sledovanosti 2,2 procenta mezi diváky staršími 15 let. Empresa Media vedle provozu Barrandov TS vydává časopisy Týden, Sedmička, Interview a Instinkt.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme