List Denník N otiskl na titulní stránce fotku Pavla a nadpis „Lži neuspěly“. „Nový český prezident má od voličů nejsilnější mandát, silnější než Zeman,“ píše na titulní stránce deník Sme.
Zatímco o prvním kole se německé televize a noviny zmiňovaly spíše věcně a soustředily se na výsledek hlasování, nyní si všímají toho, jak se kampaň vystupňovala.
„A co spojenecké povinnosti vyplývající z členství v NATO?“ pozastavuje se portál niezaležna.pl. Litevská televize LRT připomíná, že český prezident je vrchním velitelem ozbrojených sil.
V květnu to budou dva roky od okamžiku, kdy po 16 letech opustila Českou televizi a odešla do DVTV. I na svůj odchod Daniela Písařovicová vzpomíná v pořadu Zálety Aleny Zárybnické.
Sílící tlak na média si podle místopředsedkyně Evropské komise žádá reakci. Jak vysvětluje v rozhovoru pro iROZHLAS.cz, chtěla by se vyhnout ovlivňování mediálního prostoru zájmy politiků.
Společnost Seznam.cz média kupuje firmu Silky Zdeňka Porybného a jejím prostřednictvím firmu Borgis, která je vydavatelem deníku Právo a provozovatelem zpravodajského webu Novinky.cz.
„Dosud jsme mohli psát o současné mobilizaci i o možných scénářích a prognózách. Teď ohledně všech předpovědí platí stopka,“ uvedl jeden ze zdrojů ruského nezávislého webu The Moscow Times.
Dožď od 1. března již blokuje Rusko, podle tamních úřadů stanice ohrožuje ústavní pořádek. Vedení stanice od 3. března oznámilo ukončení provozu v Rusku a přesunulo se do Lotyška.
Dostat se k necenzurovaným a ověřeným informacím z Ruska je totiž čím dál těžší. Všechna nezávislá média v Rusku jsou buď zablokovaná, přerušila svoji činnost, anebo se přesunula do ciziny.
Novaja gazeta pozastavila kvůli cenzuře vydávání listu v březnu. V dubnu vznikl web Novaja Gazeta Europe se sídlem v Rize. V září soud prohlásil licenci listu Novaja gazeta za neplatnou.
„První týdny války u nás všichni pracovali nejméně 20 hodin denně a spali tři až čtyři hodiny, aby druhý den mohli pracovat zase. Všichni jsme se stali válečnými reportéry,“ popisuje Musajevová.
Něco řekne na jednání s unijními lídry a jinou věc odprezentuje domácímu publiku. Jak vláda Viktora Orbána kličkuje mezi Bruselem a Budapeští, odhaluje analýza serveru iROZHLAS.cz.
Před měsícem se stal generálním ředitelem Rozhlasu a televize Slovenska. Ľuboš Machaj upozorňuje, že koncesionářské poplatky na Slovensku se dlouho nezvyšovaly a senioři je platit nemusí vůbec.
Jak vysvětluje v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz, jeho funkce se liší od toho, co měl původně v plánu pro vládu Petra Fialy dělat. Budoval totiž prý Centrum strategické komunikace při Úřadu vlády.
Úřad vlády nechce sdělit, jak a s čím konkrétně radí vládní zmocněnec premiérovi. Podle zjištěných informací se Klímovi mělo zatím povést založit takzvaný vládní stratkom.
Do návrhu novely zákona ke střetu zájmů se dostal paragraf, který zavádí vysoké pokuty za zveřejnění informací. Média by tak nemohla například napsat, kolik si vrcholní politici vydělali.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila licenci na období dvanácti let. Oki-TV se má zaměřit na ukrajinskou menšinu, obsah má být dostupný i v dalších zemích.
Proti koronaviru se v České republice nechalo očkovat méně lidí než v řadě jiných zemí. Část odpůrců argumentovala i tím, že v postoji k očkování nejsou jednotní ani lékaři.
Česko.digital a Nadační fond nezávislé žurnalistiky se domnívají, že část lidí zpravodajství nesleduje, protože média nemluví jejich jazykem a nenabízejí zpravodajství prostřednictvím
Ruský cenzurní úřad začátkem března zablokoval přístup na weby RFE/RL, stejně postupoval v případě dalších médií - ruskojazyčné BBC News, portálu Meduza a stanicím Deutsche Welle a Voice of America.