Statistici se připravují na další volby

Český statistický úřad se už začal připravovat na senátní a komunální volby. Ačkoli byly budovy statistického úřadu při srpnových povodních zaplaveny, na zpracování hlasování by měli být statistici připraveni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby 2002 | Foto: Český statistický úřad

Jak potvrdila mluvčí úřadu Vladimíra Pavlíčková, dnes začala vnitřní prověrka počítačového systému zpracování volebních výsledků, která je zaměřena především na kontrolu programového vybavení a komunikačního spojení.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Pavlíčková: Příprava na volby

Podle Pavlíčkové první zkouška technického systému zpracování a zveřejňování průběžných a celkových výsledků voleb do zastupitelstev obcí a Senátu, která dnes probíhá na simulovaných pracovištích ČSÚ, prověřuje mimo jiné i obnovení centrálního výpočetního střediska po povodních.

I při nynější zkoušce bude ČSÚ simulované výsledky dostávat z 495 přebíracích míst v České republice. Tato místa, která jsou většinou v takzvaných pověřených obcích, budou na přelomu října a listopadu převádět do centra výsledky hlasování v jednotlivých volebních okrscích.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme