BBC odložila show pořadu Top Gear v Norsku. Čeká se, jestli skončí moderátor Clarkson

Interní vyšetřování populárního moderátora Jeremyho Clarksona bude britskou BBC stát další peníze. Nejnověji musela odložit čtyři show pořadu Top Gear v Norsku. Na ně se přitom údajně prodalo asi 18 tisíc lístků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O osudu Jeremyho Clarksona v britské BBC se možná rozhodne příští týden | Zdroj: Reuters

Protagonisté populární motoristické show měli do norského Stavangeru dorazit 27. a 28. března. Komerční větev slavného média BBC Worldwide nechtěla riskovat, a čtyři živá vystoupení raději odložila. Za lístky přitom norští fandové zaplatili od 1700 do 3800 korun za kus.

O osudu Jeremyho Clarksona v souvislosti s rozmíškou s produkčním pořadu Top Gear, by se mělo rozhodnout v těchto dnech. Generální ředitel BBC lord Hall už má na stole závěry interního vyšetřování.

Top Gear je jeden z nejcennějších prvků duševního vlastnictví BBC. Komerční větvi BBC Worldwide vydělal na 150 milionů liber. Týdně ho na celém světě vidí 350 milionů lidí.

Samotný Clarkson ve čtvrtek naznačil, že nejspíš bude muset v BBC skončit. Petici, aby BBC ponechala známého moderátora na obrazovce, mezitím podpořily statisíce lidí.

Nejde o první Clarksonův přešlap. Před rokem moderátor vzbudil pohoršení, když v jednom z neodvysílaných záběrů Top Gearu použil v dětském rozpočítávadle rasistický výraz označující osobu tmavé barvy pleti. Od BBC pak dostal poslední varování, že za jakoukoli další urážku nebo incident bude následovat vyhazov.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme