Bostonský útok byl odplatou za zločiny USA spáchané na muslimech, vzkázal Carnajev

Džochar Carnajev, obviněný z bombového útoku na bostonský maraton, nechal údajně vzkaz, podle kterého byl atentát odplatou za zločiny Spojených států spáchané na muslimech. O novém důkazu informovala americká televize CBS. Mluvčí Federálního úřadu pro vyšetřování zprávu zatím nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedatovaná fotografie Džochara Carnajeva, kterého bostonská policie dopadla v noci na dnešek

Nedatovaná fotografie Džochara Carnajeva, kterého bostonská policie dopadla v noci na dnešek | Zdroj: ČTK

Ve vzkazu se píše, že Džochar Carnajev netruchlí kvůli svému bratrovi, který zemřel při přestřelce s policií, protože ho považuje za mučedníka.

Informaci přinesl reportér CBS News John Miller, který byl dříve mluvčím americké FBI. Podle Millera napsal zraněný Carnajev svůj vzkaz na stěnu lodi, v níž se skrýval před policií.

Jak podle CBS devatenáctiletý mladík dodal, atentát byl odplatou za americké zločiny proti muslimům v zemích, jako jsou Irák a Afghánistán.

Při útoku v cíli bostonského maratonu zemřeli tři lidé a 264 dalších bylo zraněno. Džochar Carnajev je teď ve vězeňské nemocnici v Bostonu. Pokud ho soud shledá vinným, mohl by dostat i trest smrti.

Simona Bartošová, Karolína Rezková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme