Evropská komise má stále důvěru parlamentu

Evropský parlament jednoznačně odmítl vyslovení nedůvěry Evropské komisi. Hlasování iniciovala skupina poslanců, který se nelíbí, jak Prodiho tým postupoval po odhalení dlouholetých podvodů ve statistickém úřadu unie Eurostatu. Vadí jim, že komise vyvázla ze skandálu, aniž by byla vyvozena politická odpovědnost. Parlament se však dnes drtivou většinou vyslovil proti vyslovení nedůvěry. Poprvé dnes přitom hlasovali také čeští poslanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Alena Palečková

Jan Zahradil z ODS i Richard Falbr z ČSSD patřili mezi ty, kdo návrh nepodpořili. Vyvolání hlasování totiž berou hlavně jako předvolební snahu se zviditelnit. "Já myslím, že je to v tuto chvíli nesmysl na posledním zasedání Evropského parlamentu, chvilku řped volbami, ve chvíli, kdy navíc mají být do Evropské komise přijati noví členové," říká zahradil a Falbr dodává: "Já jsem hlasoval proti, protože si myslím, že to byla spíš taková deklarativní akce."

Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme