George Bush začíná návštěvu Jižní Koreje

Americký prezident George Bush pokračuje v cestě po Asii. Z Japonska se v úterý přesunul do Jižní Koreje. Jak hlásí spolupracovnice ČRo 1 - Radiožurnálu v Soulu Veronika Vildmanová, Bushův příjezd provázely i protesty. "Jeho návštěva zde byla dlouho a netrpělivě očekávána. Bushův tvrdý postoj a jeho nedávné prohlášení, v němž označil sousední Severní Koreu za součást osy zla, vyvolaly celou řadu protestů."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: ČTK/AP

"Zkomplikovaly také pohled na současnou politiku jihokorejského prezidenta, krerý za sbližování obou zemí získal Nobelovu cenu míru. Návštěva má proto pro stabilitu na Korejském poloostrově zásadní význam a mohla by poznamenat další vývoj v regionu. Zdejší média zároveň poznamenávají, že Bushova cesta má i ekonomický podtext a jejím cílem je i podpořit nákup amerických stíhaček F-16, o němž se má brzy rozhodnout," informuje spolupracovnice Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Veronika Vildmanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Vildmanová: Bush v Jižní Koreji

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme