Italský soud znovu otevírá případ Amandy Knoxové obžalované z vraždy

Italský soud se začíná už počtvrté zabývat případem vraždy britské studentky z roku 2007. Obžalovaní z tohoto zločinu jsou její někdejší spolubydlící, Američanka Amanda Knoxová a její tehdejší italský přítel Raffael Sollecito. Sama Knoxová, kterou dříve soudy poslaly na 26 let do vězení a později osvobodily, se nového procesu nezúčastní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amanda Knoxová | Zdroj: ČTK

Amanda Knoxová je prý ochotná vypovídat na detektoru lži, do Itálie k soudu ale přijet nehodlá především ze strachu. V televizním interview dávala najevo bezradnost a vyplašenost. Když se jí moderátorka zeptala, proč nepřijede, pokud si je jista svou nevinou.

„Nemůžu si dovolit vracet se zpátky. Chodím do školy. A hlavně, v té zemi mě neprávem věznili, takže riziko, že se mi to stane znovu, mě od toho odrazuje,“ uvedla v interview na britské stanici ITV. Dodala, že už všechno řekla během předchozích slyšení, kterých bylo 86.

Přehrát

00:00 / 00:00

Italský soud počtvrté otevře případ vraždy britské studentky. Podrobněji ho sleduje redaktor Martin Ježek.

V roce 2009 byli Knoxová a Sollecito odsouzeni k 26 letům, respektive k 25 letům vězení za to, že 1. listopadu 2007 v Perugii ubodali tehdy britskou studentku. Její tělo se našlo s proříznutým hrdlem a množstvím bodných ran v ložnici bytu, který studentka sdílela s Knoxovou. Před smrtí byla znásilněna.

Knoxová a Sollecito strávili čtyři roky v italském vězení. Oba nicméně byli předloni v odvolacím řízení překvapivě zproštěni viny pro nedostatek důkazů. Prokuratura proti tomu podala dovolání k Nejvyššímu soudu.

Ten letos na jaře nařídil nový proces hlavně kvůli tomu, že soudci v předchozím řízení údajně učinili řadu chyb, například některé důkazy zcela ignorovali, jiné naopak nedostatečně posoudili. Rozsudek by mohl být vynesen do konce roku.

Amanda Knoxová dnes žije sama v čínské čtvrti, studuje vysokou školu a pracuje na zkrácený úvazek v knihovně. Italská média jí dala přezdívku ‘ďábel s andělskou tváří‘ a případ velmi podrobně sledují.

Simona Bartošová, Lucie Chvojková, bre, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme