Kábulské mírové síly opět pod střelbou

Neznámí útočníci opět ostřelovali vojáky mezinárodních mírových sil v Kábulu. Poblíž tamního letiště postřelili jednoho francouzského příslušníka ISAF. Francouzi údajně střelbu opětovali, útočníci ale uprchli. V důsledku posledních útoků proti mírotvorcům v Kábulu už několik dní platí přísná bezpečnostní opatření. Jak dodává spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, bezpečnostní opatření jsou spojena také s příletem bývalého afghánského krále Záhira Šáha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muhammad Záhir Šáh | Foto: ČTK/EPA

Král je rovněž střežen jednotkami mezinárodním mírových sil, ale bezprostředně k jeho domu v luxusní čtvrti se dostane každý novinář. Podle velení mezinárodních jednotek je nebezpečí atentátu na krále stále aktuální. Dokonce se údajně objevily informace, že teroristé se mohou pokusit proniknout do jeho blízkosti jako novináři. Přitom ve dne v noci před domem hlídkují někteří kameramani a fotografové, ale exmonarcha zatím nikoho nepřijal. Včera se pouze doprovázen desítkami bodyguardů vypravil k hrobce svého otce, která byla značně poničena během bojů o město v roce 1993.

Markéta Kaclová, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme